WhatsApp’ta Sohbetleri Koruma Özelliği Gelebilir!

   WhatsApp kullanıcıları için yeni bir güvenlik seçeneğinin uygulamaya eklenebileceği konuşuluyor. İşte konuyla ilgili detaylar.

   WhatsApp’ta Sohbetleri Koruma Özelliği Gelebilir!

   WhatsApp’ta son dönemlerde güvenlik adına önemli gelişmeler yaşanırken, WhatsApp kullanıcılarının bir parola belirleyerek, sohbetlerini güven içerisinde tutabileceği açıklandı. Bu bakımdan uçtan uca şifreleme özelliği sonrasında uygulamaya böyle bir özelliğin de gelmesi, kişilerin tamamen güvenli bir şekilde mesajlaşabilmesini sağlayacak.

   Güvenlik ön plana çıkıyor!

   WhatsApp için gelen son bilgiler ile birlikte sistemde güvenliğin daha çok önemsenmeye başladığı da görüldü. Üstelik Google Duo gibi pek çok uygulamada güvenlik tartışmaları yapılırken, WhatsApp bu konuda güvenlik konusunda sistemi daha da iyileştirerek aynı zamanda iyi bir reklam çalışması da yapmış oluyor.

   Parola ile kilitleme özelliği nedir?

   WhatsApp için getirilecek parola ile koruma özelliği direk telefonlar üzerinden kişiler tarafından yapılabilecek bir işlem. Böylece kişiler fiziksel olarak da mesajların okunmasını önleyebilecek. Sohbetler için koyulacak parola ile birlikte telefonun başka birinin eline geçmesi halinde dahi sohbet için belirlenen parolanın doğru olarak girilmesi gerekecek.  Parola doğru bir şekilde girilmediği takdirde mesajlara hiçbir şekilde erişilemeyecek.

   WhatsApp parola nasıl eklenecek?

   WhatsApp’ta kullanılacak bu özellik için kişilerin parola belirlemesi yeterli olacak. Böylece kişiler kolay bir şekilde parola ile ilgili işlemlerini yapabilecek.

   Güncelleme ile birlikte bu konuda ne zaman kullanıcıların parola özelliğini kullanmaya başlayacağı bilinmiyor. Bu bakımdan konuyla ilgili önümüzdeki günlerde detayların paylaşılması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.