WhatsApp ve Skype İçin Zor Günler

   Mesajlaşma uygulamaları için zor günler başlamak üzere…

   WhatsApp ve Skype İçin Zor Günler

   Facebook Messenger, WhatsApp ve Skype gibi mesajlaşma uygulamalarında Avrupa’da durum eskisi gibi olmayacak. Bu zamana kadar rahat bir şekilde uygulamalarından para kazanan mesajlaşma hizmeti sunan uygulamalar artık Avrupa coğrafyasında o kadar rahat olamayacak.

   Kurallar sıkılaşacak

   Avrupa Komisyonu tarafından alınacak birtakım kararlara göre özellikle ABD merkezli mesajlaşma şirketi sıkıntı yaşayacak. Avrupa Komisyonu, Eylül ayında endüstri revizyonu açıklayacak. Bu revizyon kapsamında, Facebook Messenger, Skype ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını yöneten kanunlar sıkılaştırılacak. Bunun sonucunda, özellikle ABD merkezli mesajlaşma uygulama sahibi firmaların sıkıntı çekmesi bekleniyor.

   Avrupa Komisyonu’nun alacağı karalara göre, veri planları üzerine temellenen uygulamalar daha sıkı güvenlik ve gizlilik kurallarına uymak mecburiyetinde olacaklar.

   Edinilen bilgilere göre, WhatsApp ve Skype gibi ABD merkezli mesajlaşma uygulamaları, yakın zamanda sıkılaşacak kuralların oluşturduğu şartları şu an sağlayamıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.