WhatsApp iOS 10 İçin Güncellendi

   10’un yayınlanması ile birlikte WhatsApp’ta da iOS 10 güncellemesi yapıldı. İşte WhatsApp ile ilgili son gelişmeler.

   WhatsApp iOS 10 İçin Güncellendi

   Mobil cihazlarda en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp için yeni bir güncelleme geldi. Güncellemenin temelinde iOS 10 yer alırken, kullanıcılar iOS 10’a geçiş yaptıktan sonra WhatsApp güncellemesi sayesinde sorun yaşamadan yeni sistemde de aynı şekilde uygulamayı kullanabilecek.

   Geçtiğimiz günlerde başlayan iOS 10 güncellemeleri ile birlikte pek çok kullanıcı yeni işletim sistemini denemeye başlarken, yeni işletim sisteminde daha etkin bir şekilde kullanılacak uygulamalar için de güncellemeler bir bir sunulmaya başlandı. Bu uygulamalar arasında en önemli ve en çok dikkat çeken uygulama WhatsApp olurken, WhatsApp için de yine beklenen açıklama geldi.

   Siri desteği geldi

   WhatsApp için en çok dikkat çeken yenilik Siri desteğinin alınması oldu. Böylece artık bugüne kadar yapılamayan işlemler WhatsApp’ta Siri ile yapılabilecek. Üçüncü parti yazılımlarına daha fazla destek verilmeye başlanması, WhatsApp’ın daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlarken, kişiler WhatsApp üzerinden yapacağı işlemlerde Siri’ye komutlar verebilecek.

   Gelen mesajların okunması, mesajlara yanıt yazılması, görüntülü konuşma başlatılması ya da yeni bir sohbet mesajının gönderilmesi WhatsApp ile mümkün olurken, Siri desteği sonrasında artık tüm bu işlemler Siri üzerinden de yapılabilecek. Bu bakımdan daha pratik bir kullanım sunulan WhatsApp özelikle araç kullanan kişiler için oldukça önemli bir yeteneğe kavuşmuş durumda. Kişiler güncelleme kontrolü ile yeni versiyonu indirebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.