Warner Bros Kendini İhbar Etti

   Lionsgate şirketinin yaptığı hataya düşen Warner Bros, kendi sitelerini ihbar etti. Google’a ihbar ettiği siteler içinde, Amazon ve SKY Cinema da var.

   Warner Bros Kendini İhbar Etti

   Lionsgate şirketinin yaptığı hataya düşen Warner Bros, kendi sitelerini ihbar etti.  Google’a ihbar ettiği siteler içinde, Amazon ve SKY Cinema da var.

   Dünyanın en ünlü film stüdyolarından Warner Bros, kendi sitesini Google’a telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle şikâyet etti.  Warner Bros, kendi sitesinin Google arama motoru üzerinden kaldırılmasını talep etti.  Bununla da kalmayıp Google’dan Amazon ve Sky Cinema gibi film izleme sitelerinden bağlantılarının kaldırılmasını talep etti. Ayrıca Warner Bros, film veri tabanlarının ve alt yapısının bulunduğu Imdb’ye de veto çekti.

   Kendi kendini ihbar etti

   Warner Bros’un Google’a olan talepleri, her yıl binlerce sitenin kapatılmasını talep eden Vobile tarafından Google’a iletildi. Fakat Warner Bros’dan henüz bir açıklama gelmedi. Firmanın kendi kendine yaptığı bu ihbar ve sansür, duyanları hayrete düşürdü. Warner Bros’un neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.