VR Özelliği Microsoft Edge’ye Geliyor!

   Microsoft tarafından piyasaya sunulan ve daha fazla beklentinin olduğu Microsoft Edge WebVR ile desteklenecek.

   VR Özelliği Microsoft Edge’ye Geliyor!

   Microsoft, tarayıcı alanında daha iyi bir paya sahip olabilmek adına Microsoft Edge’de geliştirmelerini sürdürüyor. Konuyla ilgili elde edilen son bilgilerde marka tarafından Microsoft Edge WebVR adının verildiği özel bir teknoloji üzerinde çalışıldığı belirtilirken, bu özelik ile birlikte hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için önemli bir imkân sağlanmış olacak.

   Bağımsız çalışabilecek!

   Şu anda pek çok marka tarafından VR alanında çalışmalar yürütülürken, Microsoft Edge WebVR herhangi bir cihaza ya da markaya bağlı olarak çalışmayacak. Özel bir sistem ile geliştirilen Microsoft Edge WebVR, bu bakımdan bağımsız çalışarak tüm cihazlar ile uyumluluk gösterecek.  Masaüstü versiyonlarında kullanılacak bu özellik için mobil desteğin sağlanıp sağlanmayacağı şu an için belirsiz. Fakat önümüzdeki günlerde resmi tanıtımlar ile birlikte WebVR konusunda detaylı açıklamaların yapılması bekleniyor. Aynı zamanda kullanıcıların da bu konuda ilgi gösterecek olması, önemli bir gelişme sağlayabilir.

   Ne zaman bitecek?

   Microsoft Edge WebVR için şu ana kadar kesin tarihler paylaşılmadığı için uygulamanın ne zaman aktif hale geleceği bilinmiyor. Fakat büyük bir yenilik olarak görülen bu özellik için oldukça geniş bir tanıtım etkinliğinin yapılması bekleniyor.

   Microsoft Edge gelişiyor!

   Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren Microsoft tarafından özel olarak ilgi gösterilen ve pek çok test videosu ile rakiplerine meydan okuyan Microsoft Edge gelişmeye devam ediyor. Haberde de belirtildiği gibi Microsoft Edge WebVR ile desteklenecek tarayıcı, yeni ve farklı bir özelliğe daha sahip olurken, bu özellikleri ile birlikte sektörde çok farklı bir deneyim sunacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.