Volkswagen’nin Yeni Elektrikli Konsepti Çok Beğenildi

   Almanya’nın en güçlü otomotiv markalarından birisi olan Volkswagen, yeni elektrikli konseptiyle gelecekte yollarda olacağını şimdiden duyurdu.

   Volkswagen’nin Yeni Elektrikli Konsepti Çok Beğenildi

   Son dönemlerde emisyon skandalı nedeniyle zor bir dönemden geçse de Volkswagen’in sektördeki gücü hala devam ediyor. Üstelik geleceğe yönelik geliştirilen yeni projeleri ile birlikte çok daha güçlü ve etkin bir şekilde piyasaya giriş yapmaya hazırlanan Volkswagen, son elektrikli otomobil konseptiyle de büyük beğeni topladı.

   Yeni modelde yok yok!

   Gelecek yıllarda ve özellikle 2020 yılının ardından piyasada elektrikli araçların yoğun olarak kullanılması beklenirken pek çok marka yaptığı çalışmalar ile birlikte şimdiden bu değişime ayak uydurmaya çalışıyor. Konuyla ilgili Volkswagen tarafından yapılan son çalışma örnekleri ise elektrikli otomobil konusunda Volkswagen’in nasıl bir araç üreteceği de gözler önüne serildi.

   Elektrikli, otonom bir araç geliyor

   Tamamen elektrikli olarak üretilecek yeni Volkswagen modelinde tek şarjda 400 kilometre gibi bir menzil süresinin olacağı açıklandı. Üstelik bu menzil süresi minimum. Mevcut şartlara ve kullanıcıların araç sürüş tipine göre bu menzilde daha fazla bir performans elde edebilmek ve 600 kilometreye kadar bir sürüş elde edebilmek mümkün. Bu bakımdan yeni araç ile birlikte menzil süresinde de ciddi bir iyileştirme yapacak olan Volkswagen elektrikli modellerdeki menzil handikabın da bu sayede ortadan kaldırabilecek.

   Araç iç mekânında da ciddi değişikliklerin yapıldığı öğrenilirken özellikle katlanabilir direksiyonu ile birlikte sürücünün rahat ve konforlu bir şekilde yolculuk yapabileceği açıklanmış durumda. Bu bakımdan şu anda çok temel özelliklerinin paylaşıldığı elektrikli aracın önümüzdeki dönemlerde çok daha detaylı bir şekilde tanıtılması ve farklı özelliklerin ön plana çıkarılması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.