Volkswagen’in I.D. Tasarımı Paris’te Görüldü

   Paris Otomobil Fuarı oldukça renkli günlere sahne oluyor. Volkswagen tarafından yapılan elektrikli konsept tanıtımı fuarda oldukça ilgi çekti.

   Volkswagen’in I.D. Tasarımı Paris’te Görüldü

   Elektrikli otomobil konusunda her ne kadar bugüne kadar Apple ve Tesla ön plana çıkmış olsa da pek çok otomotiv markası bu konudaki projelerini gün yüzüne çıkarmaya başladı. Özellikle Paris Otomobil Fuarı’nın başlamasıyla birlikte hemen hemen tüm otomotiv markaları yeni bir elektrikli araç modelini tanıtırken tanıtımlarda en çok dikkat çeken markalardan bir tanesi de Volkswagen oldu. Volkswagen tarafından yapılan paylaşımlarda yeni elektrikli konsept tanıtılırken I.D. adı verilen yeni konseptin 2020 yılı itibari ile piyasaya sunulacağı belirtildi.

   Menzil süresi artıyor!

   Volkswagen tarafından yapılan tanıtımlarda araç ile ilgili detaylı bilgiler verilirken aracın 125 kw’lık bir elektrikli motordan güç alacağı ve performansının bu bakımdan iyi olacağı belirtildi. Volkswagen tarafından yapılan yeni tasarımlarda üstelik menzil süresinde de ciddi bir artış yapılmış durumda. Bugüne kadar pek çok elektrikli aracın ulaşamadığı bir menzil süresi Volkswagen tarafından sunulacak. Araç ile ilgili yapılan açıklamalarda 600 kilometrelik bir menzilin bulunduğu ve bu bakımdan kullanıcıların uzun süreli bir kullanım elde edebileceği açıklandı. Tesla ile yarışabilecek düzeyde olan bu menzil süresi bu açıdan önümüzdeki dönemlerde yapılacak geliştirmeler ile birlikte daha da arttırılabilir durumda.

   Otonom sürüş sonra gelecek

   I.D. modelinde üstelik otomatik pilotun bulunması sayesinde otonom bir sürüş elde edilebilecek. Fakat marka tarafından yapılan açıklamalarda 2020 yılında araç piyasaya sunulacak olsa da otonom sürüş 2025 sonrasında kullanıma sunulacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.