Volkswagen Kendi Kendine Park Eden Araçlarını 2020’de Çıkaracak

   Volkswagen kendi kendine park eden yeni arabalarını şu anda Hamburg Havalimanında test ediyor.

   Volkswagen Kendi Kendine Park Eden Araçlarını 2020’de Çıkaracak

   Alman otomobil devi Volkswagen’in iddialarına göre ortalama bir New York vatandaşı, her yıl aracını park etmek için 100 saatin üzerinde vakit harcıyor. İngiltere’de ise bu süre 44 saati geçiyor. Volkswagen ise bu süreyi azaltmak ve müşterilerinin araç parkına harcadığı vakti neredeyse sıfıra düşürmek için çalışıyor.

   Kendi kendine park eden araçların testleri devam ediyor

   Bir duyuruyu yapan Volkswagen, Almanya’daki Hamburg Havalimanı’yla ortaklığa girişti ve kendi kendine park eden araçlarını havalimanının izole park garajında test ediyor. Firma bu park teknolojisini 2020’ye kadar tüm Volkswagen Grubu araçlara entegre etmeyi planlıyor. Bu markaların arasında sadece Volkswagen değil, aynı zamanda Audi, Porsche, Lamborghini, Bentley ve diğerleri de var. Yakın bir gelecekte kendi kendine park eden araçları çokça göreceğiz!

   VW Group CDO’su Johann Jungwirth’e göre insanlar şu anda halka açık bölgelerde araç kullanım sürelerinin yüzde 30’unu park etmeye harcıyor. Otonom park teknolojisi ve yapay zekâ ise araç sürmeyi daha stressiz ve pratik hâle getirecek. Olası kazalardan kaçınmak için de bu testler önce halka kapalı garajlarda yapılacak, ikinci aşamada ise trafiğe geçilecek.

   Volkswagen’in çalışmaları şu anda oldukça iyi giderken, 2020 yılında yeni yapay zekâ teknolojisinin hazır olması ve arabaların tamamında sunulması bekleniyor. Volkswagen kendi kendine park eden araç modellerini görmek için 2020 yılına kadar beklemek zorundayız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.