Vodafone Yatırımlarıyla Türkiye’de Büyüyor!

   Türkiye’deki yatırımlarına devam eden Vodafone, özellikle Bursa bölgesine sadece 5 yıl içerisinde 130 milyon TL’lik yatırım yaptığını duyurdu.

   Vodafone Yatırımlarıyla Türkiye’de Büyüyor!

   Mobil alanda etkinliğini giderek arttıran Vodafone, aynı zamanda farklı internet çözümleriyle de kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor. Vodafone ile ilgili yapılan son resmî açıklamalarda yatırımların giderek arttığı belirtilirken sadece Bursa’ya 5 yıl içerisinde 130 milyon TL’lik bir yatırımın yapıldığı belirtildi.

   Bursa’ya yatırım yağıyor!

   Sanayi konusunda önemli projelerden birisi olan Bursa’nın dijitalleşmesi ve daha çok mobil üzerinden işlemlerin yapılması adına Vodafone tarafından yapılan bu yatırımların büyük bir fırsat olduğu ifade edilirken resmî açıklamalar Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy tarafından yapıldı.

   10 yılda 18 milyar TL yatırım!

   2006 yılı itibari ile yatırımların daha da hızlandırıldığı ve daha fazla bütçe ayrıldığı belirtilirken 2006 yılından bu yana geçen 10 yıllık süre içerisinde 18 milyar TL’nin aşıldığı belirtildi. Türkiye genelinde gerçekleştirilen bu yatırımlar sadece Bursa için değil tüm bölgelerde gelişmenin hızlanmasına sağlarken tüm bunlar istatistiklere de yansımaya başladı. Öyle ki Bursa’nın nüfusunun yüzde 89’unun mobil telefon kullandığı belirtilirken Bursa’daki yatırımlar ile birlikte bu kişilerin Vodafone kullanım oranlarının arttığını ifade edildi.

   Bursa’da 39 şube üzerinden hizmet veren Vodafone, aynı zamanda 600 kişinin de bu sektörde çalışmasını sağlıyor. Yapılacak yatırımların önümüzdeki dönemlerde daha da artacağı belirtilirken, Vodafone aynı zamanda sosyal sorumluluk kapsamında da çeşitli etkinlikler düzenliyor. Özellikle son olarak gerçekleştirilen Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak projesi Bursa’da 12.650, Marmara Bölgesi genelinde ise 188.640 kişinin ücretsiz eğitim almasını sağladı. Sunduğu hizmetlerin yanı sıra sağladığı eğitim ve insanlara ve ekonomiye katkısı ile Vodafone Türkiye’nin çok önemli değerlerinden birisi olduğunu da kanıtlamış oldu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.