Vine’da Kötü Son

   Bir anda ortalığı sarsan Vine tarihin tozlu sayfalarında yerini alıyor.

   Vine’da Kötü Son

   Kullanılmaya başladıktan sonra hızlı bir şekilde 250 milyon kullanıcı sayısına ulaşan ve bir anda yüksek ilgi  gören Vine uygulamasındaki  bu hızlı çıkış çok  kısa sürdü. Yakın tarih de  yaşanan sert düşüş ile beraber uygulama oldukça az kullanıma  sahipken Twitter tarafından  alınarak artık eski günlerine döneceği sanılıyordu.

   Neydi ne oldu

   2012 yılında gerçekleştirilen alışveriş neticesinde geçen  4 yıllık sürede Vine‘da hiç bir gelişme olmadı. Düşen kullanıcı verileri, platforma olan alakanın gösterilmemesi uygulamanın giderek sektörde bitmesine neden oldu. Bütün bu gelişmelerden sonrada Vine için sonun gelmesi kaçınılmaz oldu.

   Olan fenomenlere oldu

   Vine uygulamasının kapatılması ile birlikte bütün paylaşımlarında silinmesi bekleniyor. Bu da en çok uygulamayı kullanarak tanınan kullanıcıları etkileyecek.

   Kapatılma kararının ne zaman alındığı ve ne zaman tamamen kapatılacağı ise net olarak belli değil. Birkaç gün öncesinde Twitter yaklaşık %9 küçülmeye gideceğini açıklamıştı. Bu küçülmenin Vine kısmıyla alakalı olduğu yorumları da yapılıyor. Bu nedenle Twitter’ın uzun zamandan beri bu konu ile ilgili araştırma yaptığı ve pek çok planlamanın da şimdiden hazır olduğu görüldü.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.