Ünlü Torrent Sitesinin Sahibi Tutuklandı

   Dünyaca ünlü torrent sitesi KickAssTorrents bir süre önce kapatılıp sahibi tutuklandı.

   Ünlü Torrent Sitesinin Sahibi Tutuklandı

   Dünyanın birçok ülkesinde kullanılan indirme sitelerinin başında her zaman torrent siteleri gelir. Ama bu siteler genellikle lisanslı dosyaları ve filmleri de içerisinde barındırdıkları için yasadışı siteler olarak bilinirler. Hatta sürekli mahkemeler tarafından kapatılır ve adminleri de vazgeçmez farklı, yeni bir uzantıyla tekrardan aktif ederler. Ülkemizde de sayıları oldukça fazla olan bu sitelerin en başında KickAssTorrents gelmekte. Geçtiğimiz günlerde bu torrent sitesi gelen şikayetler üzerine kapatıldı ve sahibi tutuklandı.

   Torrent nedir? Ne işe yarar?

   Torent dediğimiz sitelerin şu an ülkemizde en çok kullanılanları ücretli üyelik veya davetiye ile alım yapıyor. Davetiyeyi ise size bir arkadaşınız veya tanıdığınız gönderebilir. Başka yerlerde dağıtılmıyor. Ayrıca bu büyük siteler bazı özel gün ve bayramlarda üye alımını açabiliyor. Fakat şunu da unutmayın ki bir ip adresi ile sadece bir hesap alabiliyorsunuz. Siteye üye olduktan sonra buradan oyun, film, uygulama, program gibi birçok şeyi indirebiliyorsunuz. Ama bunun içinde ilk olarak Utorrent veya Bittorent gibi bir indirme programı indirip yüklemeniz gerekiyor.

   Bu sitelerin mantığı ise indirdiğiniz dosyanın yerini değiştirmeyerek başka kullanıcıların da sizin aracılığınız ile o dosyayı indirmesini sağlamak. Yani dosyanızı paylaşmış oluyorsunuz ve ne kadar çok kişi paylaşırsa o kadar hızlı iniyor. Eğer sürekli indirip çok az paylaşırsanız site tarafından ceza alabilirsiniz. Bunların yanı sıra ücretsiz ve üyelik istemeyen siteler olup paylaşım yapmadan indirebileceğiniz siteler de mevcut. İşte KickAssTorrents bu sitelerin en başında geliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.