Uçan Motosiklet Scorpion 3 Satışa Sunuluyor!

   Scorpion 3 isimli uçan motosiklet 5 metre yüksekliğe kadar çıkıyor ve saatte maksimum 96 kilometre hızına erişebiliyor.

   Uçan Motosiklet Scorpion 3 Satışa Sunuluyor!

   Geçmiş yıllardan beri insanlığın en büyük hayallerinden bir tanesi, hiç şüphesiz uçan arabalar denilebilir. Gelecekte uçan arabalar göreceğimize dair pek çok kez farklı haber ile karşılaşmak mümkün. Son yıllarda gelişen drone teknolojisi, aslında bu hayalin gerçeğe dönüşmeye başladığını kanıtlıyor. Uçan taksi gibi hizmetlerin konuşulduğu günümüzde bu tarz bir teknolojinin yakınımızda olduğu rahatlıkla söylenebilir. Nitekim teslim edilmeye hazırlanan Scorpion 3, uçan motosiklet kavramını gerçeğe dönüştürüyor. Hayal her ne kadar gerçekleşiyor olsa da epey yüksek bir etiket fiyatının söz konusu olması, elbette bu teknolojiden faydalanacak kişi sayısını sınırlı tutuyor.

   Uçan motosiklet Scorpion 3’ün fiyatı 150 bin dolar olarak belirlendi

   Rusya merkezli Howersurf firması tarafından hazırlanan uçan motosiklet Scorpion 3, sahip olduğu tasarım ile şimdiden eleştiri yağmuruna tutulmaya başladı. Aracın pervaneleri, konumları gereği endişe verici duruyor. Zira pervaneler, sürücünün vücuduna oldukça yakın bir şekilde konumlandırılmış. Bu da uçuş esnasında hava akımının kişiyi rahatsız edebileceği izlenimini yaratıyor.

   Karbon fiber malzemeden üretilen aracın toplam ağırlığı 114 kg. Daha önceki tanıtımda bu ağırlık 300 kg idi. Bundan dolayı gerekli izinleri alamayan araç, ağırlığı düşürülerek tekrar tasarlandı. Drone modunda 40 dakikaya kadar havada kalabilen araç, sürücü olduğu takdirde 10 ile 25 dakika arasında uçuş deneyimi sunuyor. Toplam 2.5 saatte şarj olan batarya, değiştirilerek aracın anında uçuşa hazır hale gelmesine imkan tanıyor. Bunların haricinde 5 metre yüksekliğe kadar çıkabilen araç, saatte maksimum 96 kilometre hızına erişebiliyor.

   Uçan motosiklet ön sipariş için internet üzerinden ödeme yapılabiliyor

   Geliştirici şirket, Scorpion 3 için ödeme kabul etmeye başladı. Depozito için 10.000 dolar ödenmesi gerekiyor. Bunun yanında aracın ücreti 150.000 dolar olarak belirlendi. Ödeme işleminin tamamlanması halinde aracın 2 ile 6 ay içerisinde teslim edilebileceği belirtiliyor. Süre, yaşanılan ülkeye göre değişkenlik gösteriyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.