Uçan Arabalar Yolda, Daha Doğrusu Semalarda!

   Teknolojinin hızla ilerlediği ve artık hızına yetişilemez bir hal aldığı şu dönemlerde, hayaller gerçeklerle bütünleşmeye hazırlanıyor.

   Uçan Arabalar Yolda, Daha Doğrusu Semalarda!

   Uzun süredir Google’ın uçan arabalar üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Bunun üzerine tüm gözlerin Google’a çevrildi ve proje en sonunda patlak verdi. Kurucu Larry Page tarafından yürütülen projenin artık hiçbir gizliliği kalmadı. Ünlü dergi Bloomberg Businessweek tarafından medyaya taşınan haberde, Larry Page’in iş üzerinde çalışan iki farklı firmaya yatırım yaptığı ve büyük fonlarla finans desteğinde bulunduğu açıklandı.

   Kendisi üretmiyor

   Kitty Hawk ve Zee.Arero isimli bu iki firmanınsa Larry Page’la herhangi bir organik bağı yok. Yani tamamen yatırım amaçlı bu işe bulaşılmış durumda.

   Bu isimlere güveniyor

   Aynı zamanda birbiriyle de ilişkisi bulunmayan iki firmadan Zee. Arero ismi, uçuş testlerini gerçekleştirdi. Üretilen prototiplerin geliştirilmesi üzerine yoğunlaşan firma, iki kişilik ve tek kişilik modeller üretmeyi düşünüyor. Bu gelişimlere ek olarak Kitty Hawks firması 4 pervaneli ve deyim yerindeyse iri makinalarla meşgul oluyor. Çünkü Zee. Arero firması henüz geçen sene faaliyet göstermeye başlamış olmasına karşın, Kitty Hawks 2013 yılında AeroVelo adlı aracıyla yaklaşık 700 Bin Türk Lirası pahasında ödül kazanmış. Bu sektörde gelecek gördüğü kesin olan Larry Page’in ise bu işten karlı çıkıp çıkmayacağı merak konusu doğrusu…

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.