Uber’in Sürücüsüz Araçları Yolcu Taşıyacak!

   En çok kullanılan mobil uygulamalardan birisi olan Uber için artık sürücüsüz araç teknolojisi de destek verecek.

   Uber’in Sürücüsüz Araçları Yolcu Taşıyacak!

   Kişilerin yolculuklarını daha ekonomik bir şekilde yapabileceği Uber, bu özelliği ile ön plana çıkarken, pek çok ülkede de tartışmaları beraberinde getiriyor. Tüm bu eleştirilere rağmen özellikle kullanıcılar için oldukça cazip bir teklif sunan Uber, yeni geliştirmeler ile birlikte durumu bir adım daha ileriye götürmeye hazırlanıyor.

   Mobil taksicilik şirketi olarak tanımlanan Uber, önümüzdeki dönemlerde sürücüsüz araçlar ile yolcu taşımacılığı yapacak. Bu konuda testlere dahi başlayan firma, Pittsburgh’ta yapılacak testlerin arasından sürücüsüz araçların kullanımı daha fazla alanda kullanıcılarına sunacak. Bu bakımdan şu anda testleri yapılan araçlar için gelecekteki Uber adına büyük umutlar bağlanmış durumda.

   Sürücüler de var!

   Uber tarafından yapılan testlerde sürücüsüz araçlar olsa da olası bir hataya karşı şu anda test aşamasında sürücüler de koltukta oturuyor. Herhangi bir durumda müdahale yetkisi bulunan sürücüler, böylece güvenli bir şekilde test sürecinin de tamamlanmasını sağlayacak.

   Ford ile testler başladı

   Pittsburgh’ta başlayan testlerde Ford’un Fision model araçları kullanılırken, araç ile yapılan tüm işlemler kayıt altına alınarak inceleniyor. Bugüne kadar yapılan testlerde herhangi bir sorun yaşanmazken, önümüzdeki dönemlerde Uber testleri ile ilgili detaylı raporların da basınla paylaşılması bekleniyor.

   Kazalar asgariye indirilecek!

   Trafik kazalarının büyük bir bölümü sürücü hataları nedeniyle olurken, sürücüsüz araçlar ile birlikte kazaların da minimum düzeye indirilmesi amaçlanıyor. Bu bakımdan dünya genelinde hükümetler tarafından da sürücüsüz araç teknolojileri önemseniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.