Uber Uçan Taksi Tesisleri Yapıyor

   İşleri büyüten Uber, şimdi de gözünü uçan taksilere dikti! 2020 yılında ABD’nin Dallas ve Los Angeles şehirlerinde Uber uçan taksi hizmeti başlayacak.

   Uber Uçan Taksi Tesisleri Yapıyor

   Uber hala iki ay önce Arizona şehrinde yaşanan ölümcül otonom sürüş kazasıyla uğraşıyor fakat aynı zamanda yeni büyük projesiyle servislerine de devam ediyor.

   Uber Uçan Taksiler 3 şehirde harekete geçecek

   Uber bugün yaptığı duyuruyla sıradaki projesi Uber Uçan Taksileri duyurdu. Uber Uçan Taksiler için yaklaşık 23 milyon dolarlık bir yatırım yapmış durumda. Paris’teki ATCP merkezine yapılacak olan tesisle birlikte Uber Elevate hizmeti açılacak ve uçan taksilere geçiş yapılacak.

   2020 yılında ABD’nin Dallas ve Los Angeles şehirlerinde Uber uçan taksi hizmeti başlayacak.

   Ayrıca ABD dışında da bir şehirde testler yapılacak fakat bu şehrin hangisi olacağına henüz karar verilmedi.

   Uber CEO’su Dara Khosrowshahi de bugün bir Tweet atarak dünya çapındaki mühendisleri ve global havacılıktaki başarısıyla Fransa’nın kendileri için kusursuz bir çalışma alanı olduğunu dile getirdi. Paris’teki ATCP tesisleri önümüzdeki sonbahar aylarında açılacak ve uçan taksilerin yanı sıra VTOL helikopterlere de odaklanılacak.

   Uber uçan taksi üretiminin yanı sıra Uber yapay zeka ve makine öğrenme konusunda uzman kişilerle çalışmaya başlayacak.

   Açıkçası tüm tartışmalara ve geçtiğimiz dönem yaşanan kazaya rağmen Uber kullanım alanını genişletmeye devam ediyor. Bir zamanlar sadece hayal olarak gördüğümüz ve filmlerde karşımıza çıkan uçan taksiler de bunun en büyük göstergesi.

   Bakalım Uber Uçan Taksi hizmetine başladığında neler olacak.

   Uber Uçan Taksi Tanıtım Videosu

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.