Uber (Taksi Servisi) Temyize Gidiyor

   Geçen ay Londra’da yasaklanan uygulama Uber (taksi kiralama uygulaması) temyize gidiyor.

   Uber (Taksi Servisi) Temyize Gidiyor

   Geçtiğimiz ay dünyaca ünlü taksi servisi Uber, Londra’daki işletme haklarını kaybetmişti ve temyize gitmek için de tam 21 günü vardı. 21 günün sonunda Uber resmi başvurusunu yaparken, gerekli belge ve dokümanları Westminster Magistrates Mahkemesi’ne sundu.

   Diğer yandan bu hamle şaşırtıcı olmadı çünkü Uber’in İngiltere başkenti Londra’da 3.5 milyon kayıtlı kullanıcısı var. Tüm bu kullanıcılar da en azından bir süre daha sorunsuz olarak Uber’den faydalanmaya devam edecek çünkü mahkeme kararına göre temyiz başvurusu 11 Aralık 2017 tarihinde görülecek. Yani ortada yaklaşık 2 aylık bir süreç daha bulunuyor. Konuya dair Uber’den bir basın açıklaması gelirken, Londra vatandaşlarının bir süre daha servislerinden yararlanabileceği dile getirildi.

   Taksi kiralama uygulaması Uber’in​ sorun yaşaması olası

   Taksi kiralama uygulaması açıkçası son yıllarda yaşanan skandallar ve eleştiriler, şoför politikaları nedeniyle pek de iyi günler geçirmiyor. Hatta Londra’daki karar Uber’in resmi makamlar tarafından aldığı ilk yaptırım da değil.

   Karar Londra Taşımacılık Kurumu tarafından verilirken, Uber yüzünden ciddi suçlar işlendiği ve sürücülerin güven vermediği dile getirilmişti. Konuya dair firmanın yeni CEO’su Dara Khosrowshahi de açıklama yaparken, Uber olarak yöntemlerini değiştirecekleri ve Londra’daki tüm gereksinimleri karşılayacaklarına dair söz vermişti.

   Bakalım Uber için Londra kararı bozulacak mı, yoksa başka ülkelerde de benzer yaptırımlar görecek miyiz?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.