Twitch YouTube’a Kafa Tutabilecek mi?

   Canlı oyun yayın platformu olarak bilinen Twitch, yeni bir video platformu oluşturarak YouTube’a rakip olmaya hazırlanıyor.

   Twitch YouTube’a Kafa Tutabilecek mi?

   Özellikle League of Legends gibi oyunların turnuvalarının yayınlanması Twitch’i kısa süre içerisinde sektörde güçlü hale getirirken şu anda elde edilen bu güç ile birlikte yeni bir video platformunun kurulacağı açıklandı. Twitch tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte yeni bir video platformunun oluşturulacağı duyulurken bu video platformu ile birlikte YouTube için en güçlü rakiplerden bir tanesi Twitch olacak.

   Canlı yayının gücü videoda!

   Canlı yayınların yanı sıra oyuncuların çektiği videoları paylaşabileceği bir ortama sahip olan Twitch, bu bakımdan oyun oynamayı sevenler için en çok tercih edilenlerden birisi durumunda. Kullanıcıların kısa sürede ücretsiz bir şekilde üye olarak gelir dahi elde edebileceği Twitch bu bakımdan şu anda dünya genelinde en çok ilgi çeken sitelerden birisi.

   Youtube’a rakip olabilir mi?

   Twitch tarafından yapılan açıklamalarda oldukça iddialı sözler kullanılırken önümüzdeki dönemlerde kurulacak olan video platformu ile birlikte Twitch’in çok önemli bir güç haline geleceği belirtildi. Bu bakımdan video platformu ile birlikte piyasaya giriş yapılmasının ardından kullanım istatistikleri de oldukça yakından takip edilmeye başlanacak. Video denildiğinde akla ilk gelen sistemlerden birisi olan YouTube, bu konuda birçok rakibe sahip olmasına rağmen bugüne kadar gücünü kaybetmemiş ve güçlenerek yoluna devam etmiş durumda. Bu açıdan Twitch her ne kadar kendi alanında iddialı olsa da YouTube’a bu konuda kafa tutmak da oldukça zorlanacak ve şimdiden zorlu bir rekabete girmek için kolları sıvamış görünüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.