Türkiye’ye 4. GSM Operatörü Geliyor!

   3 Büyük GSM operatörlerine ek olarak “NETGSM” geliyor. Bu işe Turkcell, Avea ve Vodafone sevinmeyecek gibi duruyor.

   Türkiye’ye 4. GSM Operatörü Geliyor!

   Kendi aralarında yapılan anlaşmalarla işi götüren ve artık kullanıcıları bıktıran 3 Dev şirkete bir yenisi geliyor ve bu oyunu bozmayı planlıyor. Önümüzdeki yıl sektöre giriş sağlayacak olan firma, üçlü rekabete son vermeyi planlıyor. Üstelik üç GSM operatörünün de herhangi bir şekilde altyapısını kullanmıyor. Kendi adına sözleşmeler yapabilecek olan firma, çekim gücü olarak kendisi baz istasyonu kurma yetkisine sahip olmadığı için en iyi çekim gücüne sahip olan Turkcell GSM sağlayıcısının altyapısını kullanarak hizmet vermeyi planlıyor.

   Diğerleri gibi değil

   Daha öncelerde Avea’nın altyapısını kullanarak çıkan Bjkcell, Bimcell, Pttcell, Taraftarcell vb. firmalardan farklı olan NETGSM firması, yalnızca baz istasyonu olarak Turkcell’e bağımlı olacak. Yeni numaraların da çıkacağına işaret veren bu sistem, NETGSM kullanıcılarına Türkiye’de 510’la başlayan yeni numaralar dağıtmayı planlıyor. Baz istasyonu kurma yetkisine sahip olmayan fakat Sim Kart çıkarma yetkisine sahip olan ilk firma NETGSM, Türkiye’nin 81 iline de hizmet verecek.

   Avantajları var

   Fiyat ve kalite olarak kullanıcılarına nasıl bir hizmet sağlayacağı henüz belli olmayan firmanın rekabet ortamını kızıştıracağı kesin görünüyor. Üstelik yeni vereceği numaraların akılda kalıcılığı açısından da tercih edilmesi bekleniyor. 0510-123-45-67 gibisinden numaralara sahip olabileceğiniz NETGSM, ilk yıl 1 milyon kullanıcıya erişmeyi hedefliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.