Türkiye’deki Uçuşlara Note 7’ye Yasağı

   Ağustos ayı içerisinde tanıtımı yapıldıktan sonra dünya genelinde kullanılmaya başlanan ve kısa süre içerisinde çok ciddi sorunların yaşandığı Galaxy Note 7 için Türkiye’de de uçuş yasağı getirildi.

   Türkiye’deki Uçuşlara Note 7’ye Yasağı

   Samsung’un ciddi bir prestij kaybı yaşamasına neden olan Galaxy Note 7 için dünya genelinde çeşitli yasaklamalar devam ediyor. Bu konuyla ilgili pek çok uçuş firmasının daha önce Galaxy Note 7 modellerinin uçaklarda kullanılmasını yasakladığı bilinirken yeni bir yasaklama daha yaşandı. Üstelik bu güncellemeler Türkiye’den.

   Uçuşlarda kullanılamayacak

   Yapılan son açıklamalarda Galaxy Note 7’nin Türkiye’de yapılacak uçuşlarda kullanılmayacağı ve yasaklanacağı açıklandı. Yapılan resmî açıklamalar Pegasus ve Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilirken internet üzerinden yapılan bu duyurular ile birlikte telefonu kullanan kişilere net bir şekilde çağrı yapıldı.

   Kullanıcılar dikkat!

   Telefonun ciddi güvenlik açıklarına neden olduğu ve özellikle patlama olayları nedeniyle uçuş güvenliğini tehlikeye atabileceği belirtilirken kullanıcıların bu model ile uçuş yapmasının mümkün olmadığı belirtildi. Galaxy Note Note 7 sahipleri uçak içerisinde kesinlikle telefonu açık bir şekilde kullanamayacak ve aynı zamanlarda kabinlerde şarj etme imkanı da olmayacak. Bu bakımdan telefon kullanıcılarının uçuş öncesinden uçuş bitimine kadar geçen süre içerisinde telefonlarını tamamen kapalı halde tutması ve şarj işlemi dahi yapmaması gerekiyor.

   Türkiye’de şu anda sadece iki firma tarafından yasaklama kararı alınırken önümüzdeki günlerde diğer firmaların da resmi bir açıklama yaparak konu ile ilgili yasaklama kararlarını duyurması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.