Türkiye’ de İnternet Hızı Neden Yavaşladı?

   Son günlerde internet hızınızda ki yavaşlamayı fark etmiş olmalısınız. İnternet hızının düşmesi ile ilgili tüm detaylar haberimizde!

   Türkiye’ de İnternet Hızı Neden Yavaşladı?

   Son günlerde birçok kullanıcının yakındığı durumlardan olan internet hızındaki yavaşlama, dün kendisini tekrar gösterdi. Birçok kişinin karşılaştığı bu sorun, ilerleyen vakitlerde sosyal medya adreslerine girişi ise tamamen imkânsız hale getirdi.

   Tüm Türkiye’de geçerli olan bu sorunun nedenleri arasında internet sitelerinde birçok yorum yapılmaktadır. Birçok kişi siber saldırılardan dolayı bu gibi durumların yaşandığını düşünürken, kullanıcıların dün gece 23:00 sularında sosyal medya hesaplarına erişememelerinden sonra yeni bir terör eyleminin olup olmadığını merak ettikleri bilinmektedir. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarına hiçbir şekilde bağlantı gerçekleştiremeyen kişiler, Youtube ve bunun gibi yabancı kaynaklı sitelere ise çok yavaş bir şekilde bağlanmaktadır.

   Sosyal medya hesaplarına VPN ile bağlanılıyor

   Kişilerin akıllı cep telefonları ya da bilgisayarları üzerinden doğrudan bağlanamadıkları sosyal medya hesaplarına, VPN üzerinden daha hızlı bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Gündemde herhangi bir terör olayının olup olmadığını ve internetteki internet hızının yavaşlamasını merak eden kullanıcılar, VPN üzerinden hesaplarına çok kısa bir sürede erişebileceklerdir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.