Türkiye’de E-Ticaret’in Kötü Günleri Başladı

   Türkiye’nin önemli e-ticaret sitelerinden ve mağazaların e-ticaret yapabilmesini kolaylaştıran incir.com kapandı.

   Türkiye’de E-Ticaret’in Kötü Günleri Başladı

   Ülkemizde son yıllarda internet girişimciliği, dönemeçli zamanlardan geçiyor. Oldukça inişli-çıkışlı olan Türkiye’deki internet girişimciliği sayesinde, çok yeni girişimlerin yıldızı birden parlarken, bazı çok başarılı girişimlerin yıldızı da sönebiliyor.

   Ülkemizde kısa sürede yükselen ve satıcıların fazla masrafa girmeden e-ticaret sitesi oluşturabildiği incir.com, faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Anlaşılan o ki, son aylar incir.com için pek de iyi geçmedi. Ardı ardına gelen e-ticaret sitelerinin kapanma haberlerinden sonra bu kez de e-ticaret sitelerinin kurumunu kolaylaştıran incir.com’un faaliyetlerini durdurduğunun haberi geldi.

   Neden kapandı?

   Webrazzi’nin yayınladığı habere göre, incir.com, son dönemde yatırım arayışı içerisindeydi. Aradığı yatırımlardan bir kısmını 18 Temmuz’da imzalamak için sözleşmişlerdi. Fakat 15 Temmuz olaylarından sonra bu yatırımı sağlayamadılar. OHAL dolayısıyla da iflas erteleme isteğinde bulunamayan incir.com, çareyi faaliyetlerini durdurmakta buldu. Edinilen bilgiler, incir.com’un 20.000 mağazaya ulaştığı yönündeydi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.