Türkiye’de 6 Aylık Reklam Harcaması 900 Milyon TL

   Interactive Advertising Bureau (IAB) Türkiye organizasyonu tarafından yayınlanan son raporda dijital reklam harcamalarının arttığı belirtildi.

   Türkiye’de 6 Aylık Reklam Harcaması 900 Milyon TL

   AB Türkiye tarafından yapılan son çalışmalar Türkiye’nin reklam sektörüne harcadığı ödemelerin tablosunu çıkarttı. Özellikle dijital reklam harcamalarını hedefleyen bu çalışma sektörün giderek büyüme yaşadığını gözler önüne serdi. Rapor Türkiye’nin 2016’nın Ocak ayı ile Ağustos ayları arasındaki çalışmaları kapsarken bu aylar arasında dijital reklam harcamalarının 900 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi.

   2015’e göre artış var!

   2016 yılında reklam sektörünün ciddi bir büyüme yaşadığı bu rapor ile birlikte kanıtlanırken 2015 yılının aynı dönemine göre 2016 yılında yakalanan rakamlar yüzde 20’lik bir büyümenin olduğunu gösteriyor.

   Video reklamlara ilgi daha çok

   2016 yılı için hazırlanan raporun en dikkat çeken noktalarından bir tanesi de video reklamların daha çok ilgi görmeye başlaması. Öyle ki video reklam yatırımlarının son raporlara göre yüzde 50 gibi bir büyüme yaşadığı belirtilirken 91.8 milyonluk bir pazar da yaratılmış durumda. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde video reklamların daha da yüksek bir paya sahip olması bekleniyor.

   Mobil reklamın cazibesi artıyor

   Mobil kullanımının artmasıyla birlikte reklam verenler için önemli platformlardan bir tanesi de cep telefonları oldu. Bu bakımdan mobil reklamların cazibesi günden güne artarken bu alana ayrılan yatırımların büyük bir bölümü sosyal medya üzerinden reklam yayınlamak için kullanıldı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.