Türk yapımı güvenlik yazılımı: Comodo Savungan

   Comodo’nun Türkiye’de bulunan Ar-Ge takımı gerçekten güzel bir çalışma ile Comodo Savungan’u geliştirdi.

   Türk yapımı güvenlik yazılımı: Comodo Savungan

   Comodo‘nun Türkiye‘de bulunan Ar-Ge takımı gerçekten güzel bir çalışma ile Comodo Savungan‘u geliştirdi.

   Comodo Savungan %100 Türk eseri. Yani tamamen Türkler tarafından tasarlanıp kodlandı. Comodo Savungan şu anlık sadece Android’de var. (Gurur duydum Android telefonum olmasa da…)

   Comodo Savungan, tehditleri önlemede gerçekten çok başarılı. Üstelik bu başarısı AV-Test (dünyadaki tüm güvenlik yazılımlarının başarı oranlarını test eden bir şirket) tarafından tescilli. Comodo Savungan, zararlı yazılımlar devre dışı bırakmakta %99,73‘lük neredeyse mükemmel denebilecek bir başarıya sahip. (Abi cidden gurur duydum.) Üstelik başarısı sadece bu kadar da değil.

   Comodo Savungan, mobil güvenlik uygulamalarına yönelik puanlama sisteminde 13 üzerinden 12,5 puan alarak en iyilerden biri olduğunu kanıtladı.

   Ayrıca Comodo Savungan hızı dillere destan. Cihazınızı saniyeler içinde tarayabiliyor. Eğer tam tarama yaptırırsanız ise yüklü tüm uygulamalardaki zararlı yazılım anında buluyor.

   Sadece bu kadar da değil. Comodo Savungan bir cloud sistemine bağlı. (Hacklenmezse on numara.) Bu demek oluyor ki antivirüs veri tabanı devamlı güncelleniyor.

   Özellikleri bunlarla da bitmiyor çoğu kişinin uygulamalarını kilitlemek için aradığı yazalım Comodo Savungan’ın içinde var. (Bitmediii…) Ayrıca Comodo Savungan ile cihazınızı da yedekleyebiliyorsunuz.

   Comodo kendi teknolojisini üreten bir firma. Bu özelliği Comodo’yu diğer firmaların bir adım (hatta daha fazla) ilerde tutuyor. Comodo Savungan’da bulunan teknolojilerden biri ise “Antivirüs Arama Motoru“.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.