Türk Telekom’un Sevindiren Yenilikleri

   Yenilikleriyle kendinden son zamanlarda sıkça söz ettiren Türk Telekom, reklamcılık alanında Programatik isimli ürünüyle karşımıza çıkıyor.

   Türk Telekom’un Sevindiren Yenilikleri

   Özellikle online pazarlama ve reklamcılık sektörüyle uğraşan kişiler için son derece önemli olan popülarite kazanma ve markanın tanımasını, beğenilirliğini artırma hususlarında en verimli ve yeni sağlayıcılardan birisi sektör programatik reklamcılık.

   Programatik reklamcılık, dijital reklam alanında son zamanlardaki en gözde alanlardan birisi haline geldi. Programatik reklamcılığı kabaca anlatmak gerekirse, yürütülen online reklamcılık faaliyetlerinin insan ilişkileri ve gücüne dayanılarak, teklif alıp verme işlemlerine gerek duyulmadan otomatik olarak yerine getiren yeni bir yazılım sistemi olarak açıklanabilir. Bu yazılım sayesinde hem yayıncı hem de reklam veren kişi iş yükünü azaltırken, aynı zamanda maliyetini de azaltır.

   Bu bağlamda Türk Telekom’un yeni sunduğu Programattik, Türkiye’deki online reklamcılık sektörünün canlandırılmasına ve büyümesine katkıda bulunmak istediğini amaçladığı söylenebilir. Uygulama açık artırma sistemiyle çalışan, yapay zekâ destekli altyapıya sahip olarak, Türkiye genelindeki 11 binin üzerinde mobil uygulama ve web sitesiyle bağlantılı olacak.

   Programatik yurt dışına da ulaşacak!

   Programattik hakkındaki iddialara göre, Türkiye reklam envanterinin hepsine ulaşılabileceği gibi, kullanıcının talep etmesi halinde reklam verenler de yurt dışındaki envanterlerin hepsine ulaşabilecek. Bu çalışmalar sayesinde ulaşılmak istenen iş hedefleriyse; hedefli tıklamalarla web sitesinde aktif olunmasını sağlama, başvuru toplama, marka tanınırlığını artırma, her işlemde maliyet oluşturan ürünlerle reklam sahibine üye kazandırma olarak sıralanmakta.

   Programatik sayesinde, her gün yaklaşık 1 milyar reklam görüntüleme kapasitesi sağlanacak ve Türkiye’deki en fazla ziyaret alan 25 web sitesi de bu kapasite içerisinde yer almakta. Programattik uygulamasının rakiplerine göre dikkat çeken önemli fark, hedef gösterilen site içeriğine uygunluğunun denetlenmesi ve sahteciliğe karşı savaşabilecek olması. Eğer hedef site içeriğiyle uyum sağlanamazsa, gerçek zamanlı açık artırmayı engelleyen uygulama kötü trafiğe de önlemiş olacak. Dijital alandaki en büyük kategorilerden olan performans reklamlarıyla görüntülü reklamlar ve programatik uyum içerisinde çalışmakta.

   Bu platformun ülkemizde programatik reklamcılık bilincinin artırılması, daha fazla ajans ve markanın reklam vermede bu yöntemi kullanmayı amaçladığı açıklandı. Bu sayede pazar rekabetinin artmasında, hareketlenmesinde, reklamların doğru müşteri kitlelerine ulaştırılmasında, şeffaf takip olanağı sunularak gerçekleştirileceği beklentiler arasında. Programattik operasyon ekipleri müşterilerle birebir ilgilenerek, marka ve kampanya güvenliğini en iyi şekilde sağlamak adına uzman hizmetler sunmakta.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.