Türk Malı Sertifikası Olan 5G Çalışmaları Başlıyor

   LTE – Advanced teknolojileri üzerindeki çalışmalar Ericsson Türkiye tarafından geliştirilmeye başlandı.

   Türk Malı Sertifikası Olan 5G Çalışmaları Başlıyor

   Yerli malı sertifikası olan yerel IT yazılımlı çözümlemeler Ericsson Türkiye’nin araştırma ve geliştirme ekipleri tarafından geliştirildi. Ericsson Türkiye, ülkemizde yer alan Telekom hizmeti sağlayıcıları için farklı çözümler geliştirmeye de devam edecek.

   Ericsson Türkiye’nin genel müdürü olan Ralf Pichler de konuyla ilgili açıklama yaptı. Pichler yapmış olduğu açıklamasında bugünün Ericsson Türkiye tarafından çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtirken ülkemizdeki büyük yeteneklerin de bulunduğu bir ekip ile LTE – Advanced teknolojileri üzerine çalışmalar yapmaktan gurur duyduklarını da belirtti.

   Ericsson Türkiye çalışmaları ve projeler

   Ericsson Türkiye’nin yapmış olduğu çalışmalar ağırlıklı olarak müşterilerinin özel ihtiyaçlarını da karşılamaya yönelik olacaktır. Firmanın Türkiye’de yer alan operatörler tarafından kullanılan yerel IT ürünleri araştırma ve geliştirme ekipleri tarafından hazırlanmıştır. Firma ülkemizin 2023 hedeflerini de yerine getirmek için teknolojilerini daha fazla geliştirmeye dikkat ediyor.

   Ericsson Türkiye’nin Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerinde 150’nin üzerinde Türk teknik destek çalışanı, 450’nin üzerinde ise Türk mühendis yer almaktadır. Bu çalışanlar bilgi işlem teknolojilerinin birbirinden farklı olan alanlarında faaliyette bulunmaktadır. Firmanın 30’un üzerinde TÜBİTAK sertifikası olan projesi de yer almaktadır. Ek olarak firmanın Ankara, İzmir ve İstanbul’da yer alan ofislerinde de 135’in üzerinde Ar-Ge çalışması yer almaktadır. Firma akıllı araçlar, akıllı ulaşım, enerji ve akıllı şehirler evresinde de çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.