Trend Micro Fidye Yazılımlarını Önleyecek!

   Trend Micro sn dönemlerde sık sık görülmeye başlanan fidye yazılımlara karşı atağa geçti.

   Trend Micro Fidye Yazılımlarını Önleyecek!

   Trend Micro tarafından yapılan son açıklamalarda 250 milyon kişiyi etkilediği tahmin edilen, fidye virüsü için da çözüm geliştiriyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Trend Micro Security 2017’nin kullanıma sunulduğu açıklanırken bu yeni versiyon ile birlikte artık kullanıcılar bilgisayarlardaki güvenliği daha iyi bir hale getirebilecek.

   2017’de güvenlik yükseltildi

   Yeni versiyon ile birlikte fidye virüsü gibi ciddi virüs türlerine karşı önlem almayı başaran Trend Micro bu açıdan 2017 yılının en iyi güvenlik uygulamalarından birisi olmaya da şimdiden aday durumunda.  Bu gelişme Türkiye için oldukça önemli. Zira fidye virüsü için son dönemlerde yapılan araştırmalar hedef ülkeler arasında ilk sırada Türkiye’nin olduğunu da ortaya çıkardı. Bu bakımdan Türkiye’de milyonlarca kişinin önemli verilerinin silinmesine yol açan fidye virüsüne karşı önlem alınması da artık zorunlu. Trend Micro ile birlikte bu konuda önemli bir avantaj elde edilebilecek olması, işleri kolaylaştırıyor

   Resmî açıklama geldi

   Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu tarafından yapılan açıklamalarda fidye virüsüne karşı özel bir algoritmanın geliştirildiği ve Trend Micro sayesinde bu tür virüslere karşı güvenliğin sağlanabileceği belirtildi. Üstelik yeni versiyon sadece fidye virüsüne karşı da değil. Bu uygulama ile birlikte son dönemlerdeki pek çok tehdide karşı önlem almak da mümkün. Üstelik sosyal ağlara karşı da özel güvenlik önlemleri alınmış durumda.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.