Toshiba’da Derinlik ve Çözünürlükte Yeni Dönem!

   Sürekli ar-ge çalışmalarını güçlendiren bu marka yeni bir sensör modelini kullanıcılarının beğenisine sundu.

   Toshiba’da Derinlik ve Çözünürlükte Yeni Dönem!

   Toshiba Semiconductors firması mobil telefonlara yönelik Lyrto stil tekrara odaklanabilen modülünü herkes ile paylaştı. Bu dev marka 8 mp sensörden 2 mp görüntü alınmasını garanti ediyor. Toshiba daha dazla çıkış çözünürlüğü sağlayan bir başka model üzerinde de hemen çalışmalarına başlamış bulunmakta.

   Mikro Lensler ile kaliteli görüntü

   Aynı lytro markasında olduğu gibi Toshiba markasının işlemcisinde de pikseller arasında ışığı dağıtan bir mikro lens katmanı var. Bu katmanın sayesinde kamera derinlik, renk ve parlaklık bilgilerini yakalayabilmekte. Yakalanan bu bilgiler daha sonra farklı derinliklerdeki odaklanmalar için kullanılabiliyor. Küçük sensöre sahip olan kameraların alan derinliği konusunda çok az bir hakimiyetleri var.  Bu sebeple Toshiba markasının kamerası yakın yalnızca mesafe çekimlerinde farklı objelere odak yapabiliyor. Özellikle Light Field kameraların en büyük sorunu olarak derinlik ve çözünürlük gösteriliyor. Çözünürlük yükseldiğinde derinlik azalmaya başlıyor ya da çözünürlüğü düşürdüğünüzde derinlik artıyor. Bu konuda Toshiba bir karar vermiş ve ağırlığını çözünürlük tarafından kullanmış.

   Kameralarda yer alan bu tür sorunlar farklı bakış açıları ile çözülebiliyor. Bazı seçimler sırasında karar vermesi gereken firmalar Toshiba gibi çözünürlüğü seçebilirken bazıları ise derinliği ön plana alıyorlar. Burada karar bu modelleri alacak olan insanların seçimine bırakılıyor. Hangi tarzda çekim yapacaklarına karar veren kişiler markaları inceledikten sonra kendi bakış açılarına uygun olan makineleri almayı tercih ederek çekimlerine bu şekilde devam ediyorlar.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.