Tesla’dan Model 3 Üretimi ile İlgili Müjde

   Geliştirdiği otomobil modelleri ile kısa sürede adını duyuran Tesla, 100 bininci Model 3’ün üretim bandından indiğini resmi olarak açıkladı.

   Tesla’dan Model 3 Üretimi ile İlgili Müjde

   Son zamanlarda üretim bandında yaşadığı sorunlar ile gündeme gelen Tesla, yoğun ilgiye nazaran talebi karşılayamıyor mu gibi bir soru işareti ile haber konusu olmuştu. Özellikle 35 bin dolar değerinde Model 3’ü duyurmasıyla çok daha fazla dikkat çekmeyi başaran şirket, haliyle bu denli bir talebin altından kalkmakta zorlanmasıyla anılıyordu. Ancak paylaşılan bilgiler, Tesla’nın özellikle Model 3 için önemli bir üretim aşamasını geride bıraktığını gözler önüne seriyor.

   100 Bin adet Tesla Model 3 üretilmiş durumda

   Geliştirdiği otomobil modelleri ile kısa sürede adını duyuran üretici, 100 bininci Model 3’ün üretim bandından indiğini resmi olarak açıkladı. Haftada 5 bin Model 3 üretimi gerçekleştiren Tesla, haliyle siparişlere ve potansiyel talebe yönelik hazırlıklarını yapıyor. Daha önce yapılan lansman çerçevesinde Model 3’ün 35 bin dolar değerinde bir taban fiyatla satışa sunulacağı belirtilmişti. Üretim aşamasında önemli bir seviyeye gelinmesi, uygun fiyatlı modele dair anahtar teslimlerin başlanacağı izlenimini veriyor. Özellikle şirketin tanıtım etkinliğinde söz verdiği üzere 35 bin dolar değerinde Model 3 satışı gerçekleştirmesi dört gözle bekleniyor.

   Tüm bu üretim başarısına rağmen Model 3’ün başlangıç fiyatı şu an için 49 bin dolar olarak görülüyor. Elon Musk, daha önce yaptığı açıklamada uygun fiyatlı Model 3 üretimine yılın başlarında start verileceğini dile getirmişti. Hem bu açıklama hem de söz konusu üretimde kaydedilen aşama göz önünde bulundurulacak olursa uygun fiyatlı seçenek için kısa sürenin kaldığı söylenebilir.

   Elektrikli otomobillere ilgi büyüyor

   Özellikle batı pazarında elektrikli araçlara olan yönelme epey fazla. Hem doğa dostu olmasıyla hem de tasarruflu bir kullanım sunmasıyla ön plana çıkan elektrikli modeller, Tesla gibi markaların işin içerisine dahil olmasıyla daha da popüler olmuş durumda. Bunda şirketin geliştirdiği oto pilot ve buna benzer yeniliklerin de etkisi epey fazla.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.