Tesla’da Araç İçi Güvenlik Güncellemesi Geldi

   Tesla için yayınlanacak yeni güncelleme ile birlikte araç içi güvenlikte de önemli bir önlem alınacak.

   Tesla’da Araç İçi Güvenlik Güncellemesi Geldi

   Tesla, araçlarına yaptığı güncellemeler ile birlikte iyileştirmeler ve geliştirmeler yapılırken, bu konuda yeni bir açıklama daha yapıldı. Öyle ki Tesla tarafından yapılan resmi açıklamalarda 8.0 sürüm kodu ile yeni bir güncellemenin yapılacağı ve bu güncelleme ile birlikte araç içi güvenlik konusunda önemli bir desteğin sunulacağı açıklandı.

   Tesla güncellemesi hangi araçlara gelecek?

   Tesla için yapılacak güncellemelerin Model X ve Model S için geçerli olacak. Özellikle son dönemlerde sık sık konuşulmaya başlanan güvenlik açıkları için böyle bir güncellemenin yapıldığı tahmin edilirken, artık yolcuların da güvenlikleri ön planda tutulacak.

   Sıcaklık takip edilecek!

   Yeni güncelleme ile birlikte araç içerisinde bir çocuğun ya da hayvanın kalması halinde araç sıcaklık takibini yapmaya başlayacak. Araç içerisindeki sıcaklık 40 dereceyi geçtiği anda araçta klima devreye girecek ve ortamı soğutacak. Böylece araç içerisindeki güvenlik de sağlanmış olacak. Bu durum araç şarjının yüzde 20 olması halinde aktif hale gelecek. Bu özellik araç şarjı için negatif bir durum yaratmadığı için kullanıcıların herhangi bir tedirginlik duymasına da gerek yok. Fakat bugüne kadar araç içerisinde kalan hayvanlar ve küçük çocuklar ile ilgili pek çok olumsuz durum yaşandığı için Tesla tarafından yapılacak geliştirme bu açıdan büyük bir önem taşıyor. Bu bakımdan güncelleme bilgisi paylaşıldıktan sonra bu gelişme büyük bir destek oldu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.