Tesla Model 3 Üretimi Geçici Olarak Durduruldu

   Fabrika kısa süreliğine Tesla Model 3 üretmeyecek.

   Tesla Model 3 Üretimi Geçici Olarak Durduruldu

   Tesla Model 3 arabaların üretimi Fremont Kaliforniya’daki fabrikasında geçici olarak durduruldu. Firmanın daha uygun fiyatlı olan bu modeli böylece ikinci kez üretime ara vermiş oldu.

   Ara kısa sürecek

   Tesla CEO’su Elon Musk bu ayın başında Model 3 üretimiyle üretim hedeflerinin karşılanamadığını belirtmişti. İnternetteki bazı kaynaklara göre bu durdurma kararı 4 ya da 5 gün kadar sürecek. Çeşitli firma çalışanları da duruma dair konuşurken, bu durdurma kararının beklenmeyen bir şey olduğunu ve üretim başlayana kadar ev izni alacaklarını belirtti.

   Tesla ise durdurma kararının otomasyon sistemlerini geliştirme amaçlı olduğunu dile getirdi. Şubat ayında da benzer bir olay yaşanırken, firma yine aynı gerekçeyi göstermiş ve Bloomberg’e açıklamalarda bulunmuştu.

   Tesla’nın hedefi devam ediyor

   Elektrikli araba firmasının hedefi 2018’in ikinci çeyreği sonlanana kadar haftada 5000 Model 3s üretmek ve görünüşe göre bu geçici durdurma kararı hedefi etkilemeyecek. Yapılacak çeşitli geliştirmelerle Tesla uzun vadede bu hedeflerine ulaşabileceğini düşünüyor.

   Bakalım Tesla Model 3’ün yapay zekâsı ve otomasyon sistemi üzerinde ne gibi değişiklikler yapılacak?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.