Tesla Model 3 Ne Zaman Teslim Edilecek?

   Dünya genelinde en çok tercih edilen elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, yeni modeli için teslim tarihin açıkladı.

   Tesla Model 3 Ne Zaman Teslim Edilecek?

   Tesla tarafından bugüne kadar yapılan satışlarda yüksek satış rakamlarına ulaşılması markanın sektörde kısa süre içerisinde güçlü bir hale gelmesini sağlarken markanın son olarak ön siparişe sunduğu model Tesla Model 3 olmuştu.

   400 bin sipariş geldi

   Bu yeni aracıyla dünya genelinde büyük bir ilgi gören Tesla, ön sipariş döneminde aldığı siparişleri ne zaman teslim edeceğini açıkladı. Nisan ayından itibaren sipariş dönemi başlayan Tesla Model 3 için 400 bin kişinin ödeme yaptığı ve bin dolardan oluşan depozitosunu yatırıldığı açıklandı. Bu bakımdan 400 bin kişi yeni araçların teslim edilmesini beklerken yapılan son açıklama ile birlikte bu konudaki beklentiler de karşılandı.

   2018’de yollarda olacak

   Yapılacak teslimatları 2017’nin son aylarına doğru olacağı ifade edilirken sipariş veren kullanıcılar araçları 2018 yılı itibariyle kullanabilecek. Araçlar için ön sipariş döneminde 35 bin dolar gibi bir etiket fiyatı belirlenirken 400 bin seviyedeki sipariş markayı ciddi oranda zorladı ve üretimlerin arttırıldığı ifade edildi.

   Her ne kadar ön sipariş dönemi şimdiden başlamış olsa da araçların 2 yıl sonra teslim edilecek olması bu konuda en büyük handikaplardan birisi olarak görülüyor. Buna karşın ön sipariş veren kullanıcıların büyük bir bölümü durumdan şikayetçi değil ve araçların teslim edileceği günü bekliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.