Telefonun Isınması Nasıl Önlenir?

   Akıllı telefonlarımızın ısınma sorununun önüne nasıl geçeriz?

   Telefonun Isınması Nasıl Önlenir?

   Akıllı telefon kullanıcılarının birçoğu, cihazlarının ısınmasından şikayetçidir. Aslında ısınma olayı elektronik aletlerin tümünde gerçekleşir. Akıllı telefonların kolayca ısınmasının sebebi ise, cihazlarda etkili bir soğutma sisteminin olmamasıdır. Isınan bir akıllı telefonun hem performansı düşer hem de enerji tüketimi artar.

   Bu nedenle akıllı telefonumuzun ısınmamasını isteriz. Peki akıllı telefonumuzun ısınmaması için neler yapmamız gerektiğini biliyor muyuz?

   Kablosuz bağlantılar

   Cihazınızda aktif durumda olan kablosuz bağlantılar, cihazınızı ısıtır. Bu nedenle cihazınızda ki aktif kablosuz bağlantıları olabildiğince kapatmakta fayda var.

   Kamera kullanımı

   Cihazınızda kamerayı efektif bir şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü kamerayı kullanırken telefonumuz fazla ısınır. Kameranın piksel ayarlarını düşürerek kullanmak telefonunuzun daha az ısınmasını sağlar.

   Kılıf seçimi

   Akıllı telefonlarımızda kullandığınız kılıfları seçerken tasarımı kadar kullandığı materyale de dikkat etmeliyiz. Çünkü yalıtım özelliğine sahip kılıflar, telefonun ürettiği ısıyı içerde tutarak telefonumuzun daha fazla ısınmasına sebebiyet veriyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.