Telefon Uygulamaları Çok Kullanılıyor, Az İndiriliyor

   Akıllı telefon uygulamalarına rağbet giderek artıyor fakat diğer yandan, insanlar yeni uygulama indirmek yerine eskilerini kullanıyor.

   Telefon Uygulamaları Çok Kullanılıyor, Az İndiriliyor

   Akıllı telefon uygulamaları tüketicilerin dijital medya alışkanlıklarını domine etmeye devam ediyor fakat buna rağmen, insanlar yeni uygulamalar indirmekte genellikle çekingen. ComScore tarafından yeni bir araştırma raporu yayınlanırken, ABD’deki tüketicilerin mobil ve dijital medya alışkanlıkları ortaya konuldu.

   Bilgisayar kullanımında gerileme var!

   Araştırma haziran ayını konu alırken, buna göre tüketicilerin yüzde 50’si dijital medyada akıllı telefon uygulamaları kullanıyor. Masaüstü kullanım oranı yüzde 43’e kadar gerilerken, tablet uygulaması tercih edenler ise yüzde 7 oranında kaldı.

   Özellikle gençler ilgi gösteriyor

   Dijital medyadaki bu yoğunluğu genellikle genç kullanıcılar oluşturuyor. ComScore’a göre en yoğun kullanım 18-24 yaş arası gençler tarafından gerçekleştirilirken, 65 yaş ve üstünde ise bu kullanım yüzde 27’lere kadar düşüyor.

   18-24 yaş arasındaki gençler telefon uygulamalarına günde ortalama 3 saat ayırırken, 25-34 yaş arasında bu rakam 2.6 saate, 35-44 yaş arasında ise 2.3 saate düşüyor. Diğer yandan, ilginç bir şekilde insanlar yeni uygulama indirmiyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğu (yüzde 51’lik kısım), ayda 1 tane bile yeni uygulama indirmezken, eskilerine sadık kalıyor. Ayda 8’in üstünde uygulama indirenler ise sadece yüzde 5’lik bir kesimi kapsıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.