Telefon Bilinci Nasıl Olmalıdır?

   Telefon doğru kullanılmadığı zaman oldukça tehlikeli olabiliyor. Pekala çocuklarımıza telefon alırken ve bu bilinci aşılarken nelere dikkat etmeliyiz?

   Telefon Bilinci Nasıl Olmalıdır?

   Bir çocuk zamanı geldiği zaman her şeyi ister ve bu durum kaçınılmaz bir hal almaya başlarda, siz ebeveynlerde bunun farkındasınız. Özellikle günümüz şartlarında bir şeyler istemeyen çocuk neredeyse yok denecek düzeydedir. Pekâlâ bir çocuk zamanı gelince ne ister, ki konu teknoloji iken, elbette cep telefonu ister. Eğer çocuğunuz bu evreye gelmişse ne yapmalı nasıl telefon almalı buna değineceğiz?

   Çocuklar için telefon çağında ne yapmalıyız?

   • Bir karşılık sonucunda bu davranışı uygulayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz bu duruma bir ödül değil de sorumluluk bilinci algısıyla yaklaşacak ve hata yaptığı zamanlarda ise; bunu sonucuna katlanacağını bilecek.
   • Eğer belirli kurallar koymuş iseniz; bu kurallara onların da fikirlerini dahil etmenizi öneririz, kendileri belirlediği kurallar her zaman çok daha değerli olacaktır.
   • Sözleşmeyi ya da esasen kuralları belirledikten hemen sonra vermeyin telefonu en azından bir hafta üzerinde düşünmesini sağlayın.
   • Neden bir telefon kullanması gerektiğini veya ona göre bir telefon neden kullanılır sorularının cevabını karşılıklı olarak konuşun. Bu sayede telefon konusunda daha bilinçli olacaktır.
   • Sözleşmeye imza atmasını isteyin ve aynı şekilde sizde imza atın, bu sayede durumun ciddiyetini daha çabuk algılayabilecektir.
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.