Teknolojinin Gelişimiyle Saç Kök Hücre Tedavisi

   Günümüzde saç dökülmesi şikayetlerine karşı geliştirilen klinik tedavilerden bir tanesi de kök hücre tedavisidir.

   Teknolojinin Gelişimiyle Saç Kök Hücre Tedavisi

   Yüzde aşırı mimik kullanımı, genetik faktörler veya ilerleyen yaşa bağlı yüzünüz kırışabilir. Bu tür problemlerle karşılaşan kişiler için botoks uygulaması pratik bir çözüm sunar. Profesyonel kişiler tarafından uygun dozlarda yapılan uygulama ile genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

   Doku hasarı, eklem rahatsızlıkları ya da saç dökülmesi gibi sorunlar yaşayan kişiler kök hücre tedavisinden yararlanabilir. Doğal bir tedavi olan bu uygulamanın yan etkisi bulunmaz. Kök hücre tedavisi saç ekiminden farklı olarak saçı güçlendirmeye yardımcı olur. Merkez tarafından yapılan saç kök hücre tedavisi birlikte saç ekimi yapıldığında yeni ekilen saçların daha hızlı uzamasını da sağlayabilirsiniz. Daha çok erkeklerin şikayetçi olduğu saç dökülmesi, kadınlarda da özellikle hamilelik döneminden sonra ortaya çıkabilir. Emzirme döneminde olan kadınlarda saç dökülmesi hız kazanmaktadır. Saç dökülmesi şikayetlerine karşı geliştirilen klinik tedavilerden bir tanesi de kök hücre tedavisidir.

   Sahip olduğumuz saçlarımız fizyolojik olarak ilerleyen yaş, eksik ve düzensiz beslenmeye bağlı olarak dökülebilir. Erkekler için dökülen saçlara karşı saç kök hücre işlemi uygulanıyor. Saç dökülmesini engellemek, saçları tellerini güçlendirmek için en etkili tedavi uygulamaları arasındadır. Kök hücre tedavileriyle sizde en iyi iyileşmeyi elde edebilirsiniz.

   Saç Kök Hücre ne Zaman Etkisini Gösterir?

   Kök hücre ile saç tedavisi bir hafta içerisinde etkisini gösterecektir. Tam etkisini göstermesi ise yaklaşık bir ay beklemeniz gerekir. Erkek ve kadınlara yapılan uygulamalarda, hastanın ense bölgesinden doku örneği alınır. Daha sonra 4-6 hafta kadar süren üretim süreci tamamlandıktan sonra hücreler bir ay arayla uygulanır.

   Saç Kök Hücre Tedavisinin Faydaları ve Avantajları

   Otolog saç kök hücre transferi saç kaybı problemleriyle mücadele etmek amacıyla kullanılır. Uygulama tek seanstır. Tedavide hastalara kendi hücrelerinin süspansiyonu enjekte edilir. Enjekte edilen saç kök hücreler dokuların yenilenmesini sağlayacaktır. Yapılan bilimsel çalışmalarda kök hücre tedavisinin ne kadar etkili olduğunu göstermiştir. Saç kök hücre tedavisi sonuçları kişiden kişiye değişebilir.

   Botoks Nedir? Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

   Gülme, kızma, şaşırma, gözleri kısma ya da mimik hareketleri nedeniyle ciltte oluşan çizgilenmeler bu yöntemle sona erdirilir. Kırışıklıklar en sık alın, kaş arası, göz dış kenarları ve ağız çevresinde görülür. Botoks, yaşlanma ve stresin neden olduğu kırışıklıkları gidermek için tercih edilir. Ayrıca botoks Ankara enjeksiyonu çeneyi şekillendirerek, burun ucunu kaldırarak ve göz çevresindeki kırışıklıkları gevşemesini sağlar. Bu bölgelerde uygulama en iyi sonucu alır.

   Yüzde aşırı mimik kullanımı, genetik faktörler veya ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar botoks ile düzeltilir. Uzmanlar tarafından uygulanan botoks uygulaması oldukça pratiktir. Yapıldıktan hemen sonra etkiyi görebilirsiniz.

   Botoks ile Yapılan Tedaviler Nelerdir?

   Göz dış kenar bölgesinde ve alındaki çizgiler kişiyi daha yaşlı bir görünüme neden olabiliyor. Yüz mimik kaslarına botoks uygulanarak bu kasların hareketleri azaltılır. Böylece yaşlı ve kızgın olarak görünen yüz ifadesinde de belirgin bir düzelme elde edilir. Bu tedavi genellikle aşırı terleme, kas spazmları ve migren baş ağrıları gibi çeşitli durumlarda kullanlır. Elbette ki botoks başka kullanım alanları da bulunuyor. Genellikle göz kapağı ameliyatı ve burun ameliyatı ya da liposuction gibi uygulamalar sonrasında da tercih ediliyor.

   Botoks uygulaması ile ciltteki mimik kırışıklıkları azaltabilirsiniz. Özellikle çok derinleşmiş yüz kırışıklıkları, sadece botoks ile istenilen düzeyde düzleşmeyebilir. Bu durumda cerrahi müdahale gerekebilir. Yapılan Ankara botoks uygulaması, kaş çatma çizgileri, kaz ayakları ve alın kırışıklıklarının önüne geçebilirsiniz Aşırı terlemeyi tedavi etmek için de bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

   Botoks Kimlere Yapılabilir? Kimler Botoks Yaptırabilir?

   Botoks uygulandıktan sonra yüz yıkanabilir. Uygulama sonrası 4 saat süreyle dik durulmalı yatay pozisyonda yatılmamalısınız. Botoks 18 – 65 yaş arasında olan her kişiye uygulanabilir. Bu yaş aralığında ve yukarıdaki rahatsızlıkları yaşamamış olan kişiler en iyi sonucu elde edebilir. Hamilelikte botoks yaptırmak tavsiye edilmez. Uygulama için mutlaka konusunda uzman doktordan destek almanız gerekir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.