Teknoloji harikası kaykay güneşle çalışıyor!

   Geleneksel kaykayları tarihe karıştıracak ve kullanımı artıracak olan “elektronik kaykaylar” geliyor. İmkansızlıklar sebebiyle de yardım bekliyor.

   Teknoloji harikası kaykay güneşle çalışıyor!

   Elektronik kaykaylar geliyor

   Ülkemizde de büyük ilgi gören ve Redbull tarafından etkinlikleri düzenlenen kaykay inovasyona uğruyor. Akrobasi hareketlerle görsel showlar sunan kaykayları yolculuk içinde kullananlar da var şüphesiz. Ancak kabul edersiniz ki ülkemizde bu rakamlar çok çok az. Buna sebep olarak çevre katili otomobilleri görebiliriz. Ancak elektrikli bisikletlerin piyasa çıkışıyla birçok kişi tarafından talep görmesi de bir nebze çevreye olan duyarlılığın göstergesiydi.

   Bunları göz önünde bulundurarak güzel bir ürüne sahiplik yapmayı planlayan yapımcı, YoungBoard isimli elektronik kaykayın üretimine başladı. Artık kaykayın seyahat amacıyla kullanımını yaygınlaştıracak olan YoungBoard, üzerine monte edilmiş bir güneş paneli yardımıyla gücünün tamamını güneşten alabilme özelliğine sahip. Tam şarj olması içinse 4 saat güneş görmesi yeterli. Saatte 30 km hıza ulaşabilen YoungBoard, tam şarj ile 16 km yol gitmenizi sağlıyor. Ayrıca yapımcı, kaykayla seyahat halindeyken akıllı telefonunuzu şarj etmeniz için bir USB portla süslendirmiş.

   Dahice olan bu proje içinse destek gerekiyor. KickStarter üzerinden bağışa açılan YoungBoard için yaklaşık 25 Bin Dolar bağış bekliyor. Şimdiden 2 Bin Dolara ulaşan bağışlar ise bağış sahiplerine ilk çıkan kaykaylara sahip olma hakkı veriyor. Eğer sizde bu teknoloji harikası ürüne sahip olmak istiyorsanız, KickStarter üzerinden bağışlarda bulunabilirsiniz…

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.