Teknoloji Estetik Operasyonlarda Etkisini Gösteriyor

   Teknolojinin hızla ilerlemesi birçok alanda olduğu gibi estetik operasyonlarda da etkisini göstermektedir.

   Teknoloji Estetik Operasyonlarda Etkisini Gösteriyor

   Yağ enjeksiyonu, yüzde ve vücudun çeşitli yerlerindeki zayıf yada çökük alanları dolgunlaştırmak için kullanılmaktadır. Birçok yerde kullanılan bu işlem, yüze yağ enjeksiyonu olarak bilinse de vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir.

   Yağ Enjeksiyonu

   Farklı amaçlar için kullanılan yağ enjeksiyonu, vücuttaki yağ birikiminin farklı bir bölgeden alınarak, belirli bölgelere enjekte edilmesi ile yapılan bir işlemdir. Vücuttaki doğal yağların kullanıldığı bu işlem ile vücutta dolgunluk ve hacim oluşturulmaktadır.

   Bu işlem yalnızca plastik cerrahları tarafından yapılmaktadır. İşlem sırasında uygulanacak anestezi tipi, gereken yağ miktarına bağlıdır. Belirli bölgelerden alınan yağ, işlem yapılacak bölgeye enjekte edilmektedir.

   Aynı protez ve dolgu gibi bir bölgeyi büyütmek ya da oluşan deformasyonu düzeltmek için bu işlem uygulanmaktadır. Birçok bölgeye uygulanan bu işlem en çok yüze yağ enjeksiyonu için kullanılmaktadır. Kişiler daha belirgin hatlara sahip olmak için bu işleme başvurmaktadır.

   Yağ Enjeksiyonu İçin Alınacak Yağlar Hangi Bölgelerden Alınabilir?

   Vücut genelinde bazı bölgelerde yağ birikimi oldukça fazla olmaktadır. Yağ birikiminin yoğun olduğu bu bölgelerden belirli teknikler ile alınan yağlar, yüze yağ enjeksiyonu ve diğer yağ enjeksiyonları için kullanılmaktadır. Karın, kalça, bel çevresi ve uyluk bölgesinden alınan yağlar, hastanın tercihlerine göre kullanılmaktadır.

   Bişektomi (Yanak Estetiği) Nedir? Nasıl Uygulanır?

   Bişektomi, yüz hatlarının daha belirgin bir görünüme sahip olması için yanak yağlarının çıkarılması ile yapılan bir işlemdir. Holywood yanağı olarak da bilinen bişektomi, yanak estetiğinin bir parçası olarak kabul edilmektedir.

   Bu işlem, ayakta yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapılmaktadır. Cerrah ufak bir müdahale ile yanak içerisindeki yağ torbalarını almaktadır. Yağ torbaları alındıktan sonra yaraya dikiş atılmaktadır.

   Bişektomi (Yanak ve Yüz İnceltme) Kimler İçin Uygundur?

   Bu işlem, normal kiloya ya da yuvarlak yüze sahip, 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra bişektomi işlemi aşırı kilolu ya da obezitesi olan ve 45 yaşını geçmiş olan kişilere uygulanmamaktadır.

   Bişektomi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

   Bişektomi ameliyatı sonrasında her kişinin iyileşme süreci farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak bişektomi operasyonundan 14 gün sonra kişilerde iyileşme gözlemlenmektedir. İşlemden sonraki ilk üç gün boyunca hastalar güneşe maruz kalmamalıdır.

   Lip lift (Dudak Kaldırma) Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

   Lip lift, üst dudak üzerindeki mesafenin azaltılması için uygulanan cerrahi bir işlemdir. Bu mesafe, doğuştan uzun olduğu gibi yaş ilerlemesiyle de uzama gösterebilmektedir. Üst dudak üzerindeki mesafe, lip lift ile azaltılarak anatomik yapı dengelenmektedir. Bu işlem genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır. Burnun alt kısmındaki fazla olan deri miktarı çıkarılmaktadır.

   Kimler Lip Lift İçin Uygun Adaylar?

   Bu işlem, özellikle üst dudağın ince göründüğü, kırmızı tarafının belli olmadığı ve karşıdan bakıldığında dudak yapısının görünür olmadığı kişilere yapılmaktadır. Dudağı normal olan ancak daha kalkık görünmesini isteyen kişilere de lip lift işlemi uygulanabilmektedir. Konuşurken ya da gülerken dişlerinin daha çok görünmesini isteyen kişilerde bu işlemden faydalanmaktadır. Daha genç görünmek isteyen kişilere dudak kaldırma ameliyatı sık sık yapılmaktadır.

   Lip lift Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

   Lip lif ameliyatı sırasında birçok farklı yöntem kullanılabilmektedir. Yaygın olarak kullanılan bullhorn yönteminin yanı sıra gullwing tekniği de lip lift ameliyatlarında sık sık kullanılmaktadır. Bu yöntemler, kişilerin ne tarz bir görünüş istediğine ve işlem yapılacak olan bölgenin müsaitliğine göre değişiklik göstermektedir. Doğru karar hekimler tarafından verilecektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.