TeamViewer’da ki Sorun Nedir?

   Uzaktan kontrol alanında kullandığımız TeamViewer gündeme hacklenme olayı ile geldi. Her ne kadar üst kişilerden bir hacklenme olayının gerçekleşmediği söylense bile, kullanıcılar pek inanmış gibi gözükmüyor.

   TeamViewer’da ki Sorun Nedir?

   Hepimiz bir şekilde başka bir bilgisayardan diğer bir bilgisayarın içerisine sızmak istemişizdir. Bunun çoğu zaman gerçekleşmeyecek bir durum olduğunu düşünenler bile vardır, diye düşünüyorum. Ama bu çok uzun zamandır, TeamViewer sayesinde yapılan bir durum. Her ne kadar insanlara garip gelse bile, karşınızda ki kişi istediği sürece onun bilgisayarına girebilirsiniz ve bu sayede de onun bilgisayarının içerisinde kaybolma imkanını tanıyabilirsiniz kendinize. Teknoloji ile haşır neşir olan her kullanıcının bilgisayarının ekranında muhakkak görebilirsiniz bu uygulamayı ve muhakkak sık kullanıyordur. TeamViewer bu kadar sık kullanılırken bir sorun çıkmayacak gibi duruyordu ama maalesef birkaç gün önce sıkıntıya uğradığına dair söylemler sanal alemde yayılma gösterdi.

   TeamViewer’a ne oldu?

   Bahsettiğimiz üzere yaklaşık olarak birkaç gün önce ve saat 17 civarında TeamViewer’a olan erişim garip bir şekilde kesildi. Bu durumda haliyle kullanıcılar, epeyce endişe içerisine girdi ve bu bakımdan biraz korku yaşadılar. Sebebi ise; TeamViewer’in hacklenmiş olma ihtimali. Her ne kadar TeamViewer adına bir açıklama yapılmış olsa bile Twitter üzerinden, kullanıcıların endişeleri dinmek bilmedi. Hatta öyle ki bazı kişilerin banka hesaplarından para çekildiğine ve aynı zamanda bunun Çin üzerinden yapıldığına dair bir söylem dolaşıyor ortada. Akıllarda olan soru ise; acaba gerçekten bir tadilat aşamasından mı geçiyor yoksa gerçekten hacklendi mi?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.