Tangram Smart Rope Adında Akıllı İp Üretti

   Smart Rope adlı cihaz (akıllı ip) spora yeni bir zevk katıyor.

   Tangram Smart Rope Adında Akıllı İp Üretti

   Barcelona’daki MWC 2018 fuarında çok sayıda yeni ürün tanıtıldı fakat bunlardan belki de hiçbiri ‘akıllı ip’ Smart Rope kadar ilgi çekmedi.

   LED ışıklarla zıplama sayınız ve hızınız gösteriliyor

   Bir fitness ürünü olan Smart Rope ip atlama tutkunlarına özel olarak Güney Koreli firma Tangram tarafından üretildi. Üzerinde 23 adet LED ışık bulunan Smart Rope, her kullandığınızda ne kadar atlama yaptığınızı size gösteriyor.

   Sistem otomatik olarak ne kadar hızlı zıpladığınızı algılıyor ve buna uygun şekilde LED vuruşlarını tutuyor. Böylece ne kadar hızlı zıplarsanız zıplayın, doğru hesap yapıyorsunuz. Fuarda yapılan testlerde cihazın ne kadar isabetli çalıştığı görüldü.

   Ürünün kendi uygulaması var

   Firmanın iOS ve Android için ürettiği Smart Gym adlı uygulamayla Bluetooth aracılığıyla eşleşebilen Smart Rope, yaktığınız kaloriyi gösteriyor, antrenman sürelerinizi takip ediyor ve hatta arkadaşlarınızla yarışa girmenize dahi olanak tanıyor. Şu anda Smart Rope sadece atlama hesabı yapabiliyor fakat firma gelecek güncellemelerle farklı özelliklerin ekleneceğinin sözünü verdi.

   Smart Rope, microUSB kablo aracılığıyla şarj edilebilirken toplamda 48 saat boyunca kullanılıyor ve şarjı sadece 2 saat içinde doluyor. Dört farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak olan cihaz için 80 dolar fiyat etiketi belirlenirken, LED özelliği olmayan Smart Rope Pure versiyonu ise 60 dolara satılmakta.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.