Tabletler Yeniden Rağbet Görmeye Başlayacak mı?

   Tabletler yakın zamana kadar kapış kapış satılıyorlardı. Ancak şu sıralar pek tablet alan yok. Peki tabletler tekrar rağbet görecek mi?

   Tabletler Yeniden Rağbet Görmeye Başlayacak mı?

   Günümüzden yaklaşık 3-4 yıl önce mobil piyasada tabletler çok satıyordu. Bu yüzden tablet piyasası çok hareketliydi. Tablet dünyasındaki bu hareketliliğin sonucu olan yüksek kazanç nedeniyle şirketler birbiri ardına tablet üretip piyasaya sürüyordu. Fakat bu günlerde bu durum pek söz konusu değil. Mobil piyasada tablete rağbet pek yok. Tabletlerin satışı yüksek olmadığı için artık şirketlerde o kadar çeşitli tabletler üretmiyor. Tablet üretimini seri bir şekilde devam ettiren Apple ve Samsung’dan başka üretici yok.

   Windows yükselecek

   Tablet piyasasında durum anlattığımız şekilde. Fakat IDC firmasının tahminleri bu durumun tersine döneceği yönünde. IDC’nin açıkladığı rapora göre, 2018 yılı tabletler için bir dönüm noktası olacak. Tabletlerin bu yükselişi özellikle Windows işletim sistemine sahip tabletler için olacak. Windows tabanlılar yükselirken Android işletim sistemine sahip tabletlerin düşeceği tahmin ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.