Swiftkey Klavye Uygulaması Güvenliği Arttırıyor

   SwiftKey klavye uygulaması, kredi kartı numarası ve adres gibi bilgi girişlerinde gizli modu otomatik olarak aktif edecek.

   Swiftkey Klavye Uygulaması Güvenliği Arttırıyor

   Microsoft tarafından hazırlanan ve kendisine önemli bir kitle yaratan SwiftKey klavye uygulaması, önemli bir yenilik ile gündeme geldi.

   Geniş bir kullanıcı topluluğu tarafından tercih edilmekte olan uygulama, bundan böyle otomatik bir şekilde gizli moda geçebilecek. Ancak bu durum, belirli işlemlerde görülecek.

   Amaç, güvenliği arttırarak kullanıcı bilgilerini korumak denilebilir.

   Önemli bilgiler uygulama tarafından kaydedilmeyecek

   SwiftKey’in beta sürümü dahilinde gözler önüne serilen özellik, kişisel bilgilerin otomatik bir şekilde algılanmasına dayanıyor.

   Örneğin kredi kartı bilgileri girdiğiniz zaman klavye bunu otomatik bir şekilde algılayacak ve kayıt özelliğini devre dışı bırakacak. Böylelikle kötüye kullanımın önüne geçmeye çalışacak.

   Üçüncü parti klavye uygulamalarında en kritik noktalardan bir tanesi önemli bilgilerin girilmesi esnasında yaşanıyor. Kredi kartı numarası ve adres gibi dikkatli davranılması gereken bilgi girişlerinde tehlike yaşanabiliyor.

   Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak isteyen geliştirici, kişisel bilgileri pratik bir şekilde tanıyarak endişe duymanızı önleyecek.

   Kayıt özelliğinin devreden çıkması, kart bilgilerinin depolanmasını engellemeye çalışacak.

   Gizli mod kullanıcılar tarafından tercih edilebilir

   Söz konusu özellik, aslına bakılırsa gizli mod olarak tanımlanabilir. Bu özelliği kullanıcılar ile buluşturan geliştirici, bir adım öteye giderek özelliği otomatik bir hale getiriyor.

   Yani siz gizli modu aktif hale getirmeyi unutsanız dahi uygulama gereken işlemi yerine getirecek ve bu modu kendi başına aktifleştirebilecek.

   Şu anlık bu özellikte önemli bir handikap söz konusu. Sistem her ne kadar kişisel bilgileri otomatik bir şekilde tanıyıp gizli modu aktif hale getiriyor olsa da bu modu devre dışı bırakamıyor.

   Özetle; kredi kartı bilgilerinizi girerken gizli mod kullanacağınız gibi işlem tamamlandıktan sonra da bu modu kullanmaya devam edeceksiniz. Tek çare modu elle kapatmak oluyor.

   Bu konuyla ilgili geliştiricinin yenilik yoluna gidebileceği de düşünülmekte.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.