Sürücüsüz Otobüsler Seferlere Başlıyor

   Sürücüsüz otobüsler sonunda seferlerine başlıyor. İşte detaylar!

   Sürücüsüz Otobüsler Seferlere Başlıyor

   İngiltere, bu sene içerisinde sürücüsüz insan taşımacılığı hususunda oldukça önemli bir adım atarak sürücüsüz otobüs kapsüllerini kullanacağına dair bir açıklama yapmıştı. Şimdi de bu kapsüller hizmet vermek için hazırlanıyor.

   Sürücüsüz otomobil teknolojileri hususunda öncü ülkelerden bir tanesi olan İngiltere, Londra şehrinin sokaklarında Google firmasının sürücüsüz araçlarının test aşamasına ev sahipliği yapmıştı. Bunun yanı sıra Mercedes Benz sürücüsüz tır çözümleri hususunda da anlaşmaya varmıştı. Şimdiki süreçte ise İngiltere daha önce de açıkladığı gibi 2016 senesi içerisinde kullanıma sokmayı planladığı sürücüsüz otobüs kapsülleri hizmete başlıyor.

   Sürücüsüz otobüsler yollarda olacak!

   TRL yani İngiltere Ulaştırma Araştırma Laboratuvarı, GATEway adını taşıyan projenin kaydını gün itibariyle açmış bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, sürücüsüz otobüs kapsülleri oldukça kısa bir süre içerisinde devreye girecek.

   GATEway projesi direktörü Nick Reed konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada sürücüsüz araç taşımacılığının at arabasının keşfinden sonra otomotiv endüstrisindeki belki de en büyük gelişmenin olduğunu ifade etti.

   Her vatandaşın gönül rahatlığı ile bu sürücüsüz araçlara binebileceğini de vurgulayan Nick Reed, GATEway araçlarının tüm yolculara yolculuk sırasında tam güvence sunduğunun da altını çizdi. Westfield Sportscars ve Oxbotica gibi firmalardan getirilen uzmanlardan kurulmuş olan bir ekip ile geliştirilen Ultra Pod isimli kapsüller 6 kişiden oluşan bir yolcu kapasitesine sahip olacak ve en fazla da 40 km gibi bir hıza ulaşabilecek.

    
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.