Sürücüsüz Araç Teknolojisine Yeni Atak Über’den…

   Über firması giderek önemi artan sürücüsüz araç teknolojisine katılmak için bir şirketi bünyesine katarken başka bir firma ile ortak olduğunu açıkladı.

   Sürücüsüz Araç Teknolojisine Yeni Atak Über’den…

   Über firması daha önce özel aracı olan kişilere mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapma imkânı sağlayan bir sistem ortaya çıkarmıştır.

   Über şirketi yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, sürücüsüz kamyon teknolojisi kapsamında çalışmalarını sürdüren Otto isimli şirketi satın aldılar. Bu satın ama işlemi sırasında ne kadar para harcadıkları hakkında bir bilgi verilmedi.

   Açıklamaya ek olarak Otto ve Über’in Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco, Palo Alto ve Pittsburgh kentlerinde kişisel ulaşım alanında etkinliklerini yoğunlaştırarak bu alanlarda faaliyet göstermek asıl amaçları olduğunu söylediler.

   Travis Kalanick (Über İcra Kurulu Başkanı CEO) ‘in açıklamasında “Gerçek dünyada dijital servis sağlamak için insanlığa hizmet eden gelişmiş lojistik, yapay zeka ve robot sistemleri geliştirmeliyiz.” Diyerek Über’in asıl amacının dünyada “otonom mühendislik” olarak en güçlü şirket olmak parolasına sahip olduklarını aktardı.

   Über sürücüsüz araç teknolojisinde araç güvenliğinde lider olan Volvo ile anlaştılar…

   Google’ın sürücüsüz araç teknolojisinde haritalama araştırmalarında görev alan Anthont Levandowski ve Lior Ron’un şirketten ayrılarak Otto’nun kurucu ortakları oldular. Daha sonra Google da çalışan mühendislerin birçoğu bu şirkete geçmeye başladı.

   Über sürücüsüz araç teknolojisinde araç güvenliğinde lider olan Volvo ile anlaştıklarını ve bu yıl bitmeden 100 adet SUV aracı teslim edeceklerini açıkladılar. Bu araçların sürücüsüz araç teknoloji ile donatılarak önümüzdeki aylarda Pittsburg’da test amaçlı kullanılmaya başlayacağını ifade edildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.