Stephen Hawking’ten Uzaylara Ne Dedi?

   Stephen Hawking son dönemlerde konuşulan uzaylı tartışmaları ile ilgili değerlendirme yaptı. İşte Stephen Hawking’in ilginç cevabı.

   Stephen Hawking’ten Uzaylara Ne Dedi?

   Son dönemlerde uzaydan gelen sinyallerin bir yapay sinyal olduğu ve bu bakımdan dünya dışında bir yaşamın mümkün olabileceği tartışılırken, bu konuda önemli bir değerlendirme de Stephen Hawking’ten geldi. Bugüne kadar özelikle dünya ve gelecek ile ilgili yaptığı değerlendirmeler ile oldukça ilgi çeken Stephen Hawking, uzaylılar konusunda oldukça farklı bir bakış açısı getirdi.

   Stephen Hawking uzaylılardan çekiniyor mu?

   Ünlü fizikçi Stephen Hawking insanlığın uzaylılara karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi. Stephen Hawking ile çekilen özel bir belgeselde düşüncelerini dile getiren Stephen Hawking, uzay çalışmaların giderek daha da önemli sonuçlar sunduğunu ve Dünya gibi yaşam alanlarının gelecekte çok daha fazla olacağını söyledi.

   Stephen Hawking’ten Kızılderili örneği

   Stephen Hawking uzaylılardan gelen sinyalleri değerlendirirken, Amerika’nın keşfi konusunda hiç iyi şeylerin olmadığını söyleyerek insanların uzaylılar ile tanışmasında da iyi şeylerin olmayacağını dile getirdi. Bu bakımdan bundan sonra çalışmalarda sinyallere karşılık verilmemesi konusunda düşüncesi olduğunu söyleyen fizikçi, tartışmaları bu açıklamaları ile birlikte farklı bir boyuta taşıdı.

   Yaşam büyük bir buluş olur!

   Uzayda insanların yaşaması için uygun bir gezegenin bulunması halinde bunun en büyük keşif ve buluş olacağını söyleyen Stephen Hawking, böyle bir durumun dünyada da çok farklı değişikliklere yol açacağını belirterek bu tür değişikliklere karşı da hazırlıklı olunması gerektiğini dile getirdi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.