Steam’de Tüm Alışkanlıklarınız Değişecek!

   En popüler oyun platformları arasında yer alan Steam için büyük bir değişiklik yapılacak.

   Steam’de Tüm Alışkanlıklarınız Değişecek!

   Valve tarafından geliştirilen ve kısa süre içerisinde oyun severlerin en çok kullandığı uygulamalardan bir tanesi olan Steam’de kullanıcıların daha pratik bir şekilde uygulamayı kullanabilmesi adına tasarım ve işlevsel olarak değişikliğe gidecek. Yapılacak değişiklikler ile ilgili bazı detaylar paylaşılırken bundan sonraki süreç içerisinde pek çok kullanım alışkanlığının değişeceği de öğrenildi.

   Yeni Steam’de neler var?

   Yeni düzenlemede en çok dikkat çeken noktalardan bir tanesi anasayfada gösterilecek olan öneriler olacak. Öneriler bölümünün genişletilmesi ile birlikte kullanıcılarının yeni oyunları tanıması ve bu içeriklere ulaşarak oyunları satın almaya teşvik edilmesi de artık mümkün olacak. Aynı zamanda anasayfada ki görsellerin de yenilenmesiyle birlikte çok daha iyi bir görünüm elde edilmiş durumda.

   Görsellerin farklı boyutlarda hazırlanması istenilen oyunların daha büyük görseller ile sunularak ön   plana çıkarılmasını da sağlamış durumda. Aynı zamanda ana sayfanın sağ tarafında yer alacak bir bölümde Steam üzerindeki arkadaş listesinde en çok oynanan, popüler oyunlar da sıralanacak. Bu bakımdan Steam’d yapılacak değişiklikler ile birlikte kullanıcıların arkadaşlarıyla birlikte daha fazla etkileşim de bulunacağı bir yapıya kavuşturulması amaçlanıyor. Bu da bir anlamda Steam’in oyun sosyal ağına dönmesini sağlayabilir.

    Steam ne zaman güncellenecek?

   Uygulama için yapılacak güncelleme hakkında herhangi bir tarih bilgisi paylaşılması da önümüzdeki haftalarda yeni uygulamanın güncelleme ile kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu bakımdan çok yakın bir tarihte yeni haliyle kullanıcılara sunulacak olan uygulama ilk sınavını da böylece vermiş olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.