Spotify Sesli Müzik Arama Özelliği

   Spotify sesli komut özelliği (sesli müzik arama) yakında aktif olacak.

   Spotify Sesli Müzik Arama Özelliği

   Dünyanın en çok kullanılan müzik yayın servisi Spotify, son dönemde devamlı kendini geliştirirken kullanıcılara yönelik uygulamalarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şimdi de müzik yayın devi yeni sesli arama özelliğini test etmeye başladı. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar sesli komutlar kullanarak uygulama içinde gezinti yapabilecek, istediği şarkı ve albümlere ulaşabilecek.

   Henüz Spotify sesli komut özelliği hakkında detaylar açıklanmadı

   Bu yeni sesli arama özelliği şimdilik çok az sayıda kullanıcıya sunulurken, Spotify sözcüsü tarafından da doğrulandı. Yeni özelliğin test aşaması devam ederken, gerekli eklemeler yapıldıktan sonra herkesin beğenisine sunulacak ve firmadan da resmi ayrıntılar yakında gelecek.

   Spotify’ın yeni sesli arama özelliği ile belli şarkılara, oynatma listelerine ya da sanatçılara komutlarla ulaşabileceksiniz. Hatta müzik türleri için de seçenekler olacak ve mikrofonlu kulaklık kullananlara arttırılmış kontrol olanağı verilecek. Böylece araba sürerken ya da yemek yaparken de Spotify kullanmaya devam edebileceksiniz.

   Akıllı hoparlör sektörüne günümüzde Apple, Google ve Amazon hakim olurken, bu üç markanın da kendine ait yayın servisleri var. Dolayısıyla Spotify belki de ilerleyen dönemlerde işleri büyütecek ve bu markaların karşısına tek başına çıkacaktır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.