Spotify Rekabette Farkı Giderek Açıyor!

   Çevrimiçi müzik dinleme sektöründe Spotify Apple Music’le rakip olurken, son rakamlar ile aradaki farkın daha da açıldığı görüldü.

   Spotify Rekabette Farkı Giderek Açıyor!

   Müzik dinleme platformları arasında en çok tercih edilen uygulama Spotify olurken, Spotify için yayınlanan son raporlar, uygulamanın çok daha başarılı bir süreç yaşadığı görüldü. Bugüne kadar gerek kullanıcı sayısı gerekse de ücretli abone sayısı ile Apple Music’i her zaman geçmeyi başaran Spotify, yenilenen rakamlar ile birlikte ücretli abonelik sayısını arttırmayı başaran Spotify, 40 milyon ücretli aboneye ulaşmış durumda.

   Yeni hedefler belli

   Spotify için açıklanan bu rakamlar sonrasında firmanın yeni hedefinin 50 milyon ücretli abone olduğu belirtilirken, Apple Music bugüne kadar Spotify’nin bu istatistiklerine karşı iyi bir cevap vermeyi başarmış değil.

   Twitter’dan açıklandı

   Spotify için yapılan açıklamada Twitter üzerinden duyurulurken, açıklamayı yapan isim Spotify CEO’su Daniel Ek oldu. Daniel EK yaptığı açıklamada 40 milyon ücretli aboneye ulaştıklarını söylerken, bu açıklama ile birlikte Apple tanıtımı sonrasında Apple’a iyi bir cevap da verilmiş oldu.

   Apple’da durum ne?

   Spotify’nin rakibi Apple Music’te ise şu anda 17 milyon ücretli abone bulunuyor. Bu rakam Spotify’nin ulaştığı rakamın yarısı dahi olmazken, farkın giderek artması da Spotify’nin liderliğini pekiştirmesini sağlıyor. İki markanın dönemsel olarak karşılaştırmalarında aynı dönem içerisinde Spotify 10 milyon ücretli abone kazanmayı başarırken, aynı dönemde Apple sadece 3 milyon abone kazanabildi. Bu bakımdan aradaki farkın Apple tarafından kapatılması beklense de Spotify bu konuda Apple’a şans tanımıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.