Spotify Müzik Etkinliği Başlatıyor

   Apple, geçtiğimiz gün geleneksel konserlerini sonlandırırken, yerine Spotify müzik etkinliği geçiyor.

   Spotify Müzik Etkinliği Başlatıyor

   Geçtiğimiz hafta Apple cephesinden bir açıklama gelmişti ve 2007’den beri geleneksel olarak devam ettirilen Apple Müzik Festivali’nin sonlandığı duyurulmuştu. İngiltere’de düzenlenen konserlerin bitişi büyük üzüntü yaratırken, diğer yandan Spotify’den ‘teselli ikramiyesi’ geldi. Başarılı müzik uygulaması, bu yıl Who We Be adlı kendi müzik etkinliklerini başlatacak.

   Biletler paralı olacak

   Who We Be müzik festivalinin adı, Spotify’deki 143 bin aboneli popüler oynatma listesinden ötürü konuldu. Etkinlik ilk olarak 30 Kasım 2017’de Alexandra Palace’da başlayacak ve biletler de 11 Eylül tarihinde satılmaya başlanacak.

   Etkinlik biletleri 45 dolardan satışa çıkacak ve satın alanlar Bugzy Malone, Cardi B, Dizzee Rascal, Giggs, J Hus ve Stefflon Don gibi sanatçıları canlı olarak dinleyebilecekler. Muhtemelen bu canlı performanslar da o sırada kayıt edilecek ve daha sonra Spotify’da orijinal içerik olarak paylaşılacak. Konseri canlı olarak izleyemeyenler için de bu hoş bir fırsat olacak.

   Apple’da ters yönde hareket diyor

   Bu sırada Apple da tam tersi bir yönde hareket ediyor. Kaliforniya’nın teknoloji devi, 10 yıldır Londra’da bir müzik festivali düzenliyordu. İlk başta adı iTunes Festival olan etkinlikler, daha sonra Apple Music Festival olarak adlandırılmıştı. Apple, canlı performansları etkinlikten sonra iTunes üzerinde dağıtıyordu.

   Son zamanlarda Apple doğrudan sanatçılarla ortaklık kuruyordu. Örneğin 2016 yılında Taylor Swift’in özel konser videolarını yayınlamışlardı. Görünüşe göre Apple’ın stratejisi değişiyor ve artık bu tip etkinliklere daha çok sponsor olacaklar.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.