Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? MEB Başvuru Ekranı Giriş

   Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak 20 bin öğretmen alımı için sözleşmeli öğretmenlik ilk atama tercih dönemi başlatıldı. İşte sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri de ilgili son durum.

   Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? MEB Başvuru Ekranı Giriş

   Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen alımı ile ilgili işlemlere resmen başlandı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen atama işlemlerinde adayların başvuru yapabileceği belirtilirken atamaların 9 Ekim tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı. Bu nedenle en kısa süre içerisinde tercih işlemlerinin yapılması gerekirken yapılacak işlemler sonucunda ilk atama hakkında tüm detaylar netleşmiş olacak.

   20 bin öğretmen ataması yapılacak

   Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan kadınlar ile birlikte 20 bin öğretmen daha eğitime kazandırılmış olacak.  Öğretmenlerin sözleşmeli olarak alınacağı ve aynı zamanda Doğu bölgelerinde görevlendirileceği öğrenilirken yeni öğretmen ataması sonrasında pek çok bölgedeki öğretmen açığı da giderilmiş olacak.  9 Ekim tarihinde yapılacak bu atamaların ardından öğretmenlerin kısa süre içerisinde yeni görev yerine giderek görevine başlamasına gerekecek.

   5 bin dershane öğretmeni alınacak

   20 bin sözleşmeli öğretmenin 5000 tanesinin dershane öğretmenleri arasından yapılacağı belirtildi. Tercihlerin Millî Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden yapılacağı ifade edilirken ilk atama ekranında yer alan tercih formunun doldurulması yeterli olacak.  Öğretmenler görev alabilmek adına 20 farklı tercih yapabilecek. Tercih yapılması için son süre ise 7 Ekim Cuma günü.

   Ayrıca 20 tercihin hiçbiri tutmayan öğretmenler tercih dışında da yerleşmek istemesi halinde formdaki özel alanı işaretleyerek atanma şansını daha da arttırabilecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.