Sosyal medyadan Bingöl’ deki şehitlere hakaret edince tutuklandı

   Sosyal medya platformu Twitter üzerinden Bingöl’de şehit olan 7 polisimiz hakkında hain paylaşımlar yapan zanlı tutuklandı.

   Sosyal medyadan Bingöl’ deki şehitlere hakaret edince tutuklandı

   Terör örgütünü destekleyen hain gözaltına alındı

   PKK’nın Bingöl’de yaptığı saldırı sonucu 7 polis şehit olmuştu. Bir terör örgütü sempatizanı ise bu olayı zafer gibi sosyal medya hesabında paylaştı. 4-5 oldu, yetmedi 6-7 oldu gibi haince paylaşımlar yapan zanlı bu paylaşımların başına ise Bingöl’de bugün skor 7-0 oldu şeklinde mesaj ekledi. Terör örgütünü destekleyen ve şehitlerimize saygısızlık yapan haini polis ekiplerimiz bulunduğu adreste kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

   Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları da dikkate alan güvenlik güçleri vatan hainlerine ve yorumlarda aşırı derece kötü sözler sarf eden isimleri gözaltına alıp sorguya çekiyor. Son aylarda bu tarz suçları işleyen isimler tutuklandı.

   Bilişim suçlarına mı yoksa terör örgütü propagandası suçuna mı dahil olduğunu avukatlık ile polislik ile uğraşan insanlar daha iyi biliyordur. Fakat internetten bir şey yazdı diye insan mı tutuklanır diyenler bu tarz paylaşımları nasıl hazmediyor anlamış değiliz. Yanlarında ettikleri hakaretleri etseler dayanamayıp ilk dövecek isimler yine bunlardır. Yakalanan zanlının FETÖ’ yü öven içerikte paylaşımlar yaptığı da tespit edildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.